Reklam
Reklam

DOÇEK EKİBİ, SULUCA KÖYÜNDEYDİ

DOÇEK EKİBİ, SULUCA KÖYÜNDEYDİ
  • 11.11.2019
Reklam

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK), 10 Kasım 2019 Pazar günü, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü nedeniyle yapılan anma ve saygı törenine katıldı.

Törenin ardından DOÇEK ekibi, 77 doğasever ile birlikte Suluca Köyü ve Koruklu Göleti yakınlarında yaklaşık 16 Km’lik bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüş Yayla Sahili’nde son buldu.

Eylül ayı içinde gerçekleştirilmiş olan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivali sırasında bisikletçilerin pedal çevirdiği ve adlarına “Malkoçoğlu” ve “Battalgazi” rotaları denen parkurlar bu kez yürüyüşçüler tarafından adımlandı.

Suluca köyünde Ayşe ve Mehmet Ürkmez çiftinin hayır lokması eşliğinde sabah saatlerinde başlayan doğa yürüyüşüne katılım, yine fazlaydı. Her yaştan yürüyüşçü bahardan kalma bir havada kendini doğaya bıraktı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçilerin katıldığı Bisiklet Festivali sırasında oldukça beğenilen parkurları yürüyen doğaseverler de, rotaları beğendiklerini dile getirdi. Güzergahları üzerindeki Koruklu köyüne uğrayan DOÇEK ekibi, köy kahvehanesinde içtikleri çay sonrası yürüyüşe devam ederek, çayırlık alanda öğle yemeği molası verdi. Yemek sonrası pırnallık ve meşelikler arasından geçen ekip, faaliyetlerini Yayla Sahili’nde sonlandırdı.

Tur sonunda Yayla Limanında, kendisi de aynı zamanda yürüyüşçü olan Halil Atik‘in Güverte Lokantasında balık ve salata yiyerek faaliyeti sonlandıran ekip, teşekkürlerini bildirerek limandan ayrıldı.

Keşan DOÇEK üyesi, öğretmen emeklisi Hediye Sönmez Doğan, “DOÇEK yürüyüşlerine 67 yaşında olmama rağmen katılıyorum. Doğada olmak, huzur ve keyifle yürümek beni yormuyor, bilakis mutlu ediyor.” dedi.

DOÇEK yetkililerinin yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta sonu için artık klasikleşmiş olan ve oldukça beğenilen, bisikletle ve yürüyerek birçok kez geçilmiş Dumanlı Dağlara gidileceği belirtildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ