Reklam
Reklam

DOÇEK EKİBİ TAYFUR KÖYÜNDEYDİ

DOÇEK EKİBİ TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  • 30.12.2019
Reklam

Farklı yaş gruplarından oluşan 47 kişilik Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) ekibi, bu kez de; Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardı.


Körfezin yaşadığımız bölgesi olan kuzey yakasından bakıldığında tam karşında yer alan yüksek sırtlar üzerinde yürüyüş yapan Keşan DOÇEK üyeleri, geçmiş oldukları parkura da, buradan hareketle “Karşı Yakamız” adını verdi.

Bölgemize göre değişik bir kaya yapısı, dik ve derin vadileri olan parkur, daha önce ilk kez bisikletle geçilmiş ve ardından yürüyüş için planlanmış ve geçmiş yıllarda da bu bölgeye etkinlik düzenlenmişti.

Etkinlik Gelibolu’ya bağlı Tayfur köyünden poyraz rüzgarı eşliğinde başladı. Köydeki tarihi çınar ağacı ziyaret edildi. Ardından dağ sırtları ve vadilerdeki patikalarda yürüyen Keşan DOÇEK ekibi, öğle yemeği molasını Saros körfezi ve Çanakkale Boğazının aynı anda göründüğü bir noktada verdi. Doyumsuz manzaralar içinde geçen yürüyüş akşamüstü Karainebeyli köyündeki tarihi kahvede sorunsuz şekilde tamamlandı. Karainebeyli köyünde bulunan metruk yel değirmenlerini de gören ekip üyeleri, köy kahvesindeki çay ve sohbetin ardından Keşan’a geri döndü.

Keşan DOÇEK ile pedal çeviren, aynı zamanda yürüyüşlere katılan Mustafa Kemal Pişmiş yaptığı açıklamada, “Doğa sporlarını seviyorum. Vakit buldukça bisiklet antrenman turlarına, ve yürüyüşlere mutlaka katılıyorum. Doğada olmak, herkese olduğu gibi bana da çok iyi geliyor.” dedi.

Keşan DOÇEK yöneticileri ise şunları ifade etti: “Serin havaya ve rüzgara aldırmadan yürüyüşümüze katılan tüm DOÇEK’lilere teşekkür ederiz.  Ayrıca hafta içi Salı ve Perşembe akşamları bisiklet antrenman turları, Çarşamba akşamları da voleybol karşılaşmaları devam ediyor. Gelecek hafta ise Lapseki Dumanlı Dağlarda 2 günlük bir ‘Keşif Yürüyüşü’ ardından da ‘Kalealtı’ adı verilen bir parkurda bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Faaliyetlerimize doğayı ve sporsever herkesi davet ediyoruz.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ