Reklam
Reklam

DOÇEK üyeleri, Çamlıca bölgesinde yürüdü

DOÇEK üyeleri, Çamlıca bölgesinde yürüdü
  • 27.05.2019
Reklam

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) üyeleri, geçtiğimiz hafta sonu Dokuzdere- Çamlıca güzergahında  doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Bir grup dernek üyesi de Bulgaristan’ın Kazanlık Bölgesinde yapılan Kazanlık Gül Festivaline katıldı.

DOÇEK Ekibi, daha önceki yıllarda “19 Mayıs Atatürk’ü  Anma Gençlik ve Spor Bayramı” haftasında bu parkura girildiğinden dolayı adını buradan alan Dokuzdere-Korudağlar-Çamlıca arasındaki “Gençlik Parkuru”nda bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

26 Mayıs 2019 Pazar sabahı erken saatlerde Keşan’dan hareket eden doğaseverler, daha önce olduğu gibi bu yıl da oldukça beğenilen bu bölgede yürüdü .

48 kişinin katıldığı ve baharın gelmesiyle farklı bir keyif veren yürüyüşte DOÇEK’liler stres attı ve moral buldu.

Korudağların eşsiz manzarasının tadını çıkartan ekip, çiçek ve kekik kokuları arasında yürüyüşlerini sürdüren ekip, göl kenarında ve kır çiçekleri ile bol bol fotoğraf çektirdi, uzun moladan sonra  oyun havaları eşliğinde oynadı.

Yürüyüşe aileleriyle katılan küçük yaştaki DOÇEK’lilerin de  parkurdan oldukça keyif aldığı gözlendi, minik yürüyüşçüler doğada olmanın ve açık  havanın keyfini çıkarttı. Bölgemize özgü bitki örtüsünün hakim olduğu bu rota güzellikleriyle herkesi büyüledi. Türlü görsellikler sunan bu güzergahta dere kenarları ve patikalardan geçilerek devam eden etkinlik akşamüstü Çamlıca köyünde sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Aynı saatlerde DOÇEK üyelerinden bir grup da Bulgaristan’ın Kazanlık Bölgesinde yapılan Kazanlık Gül Festivaline katıldı. Eski Zağra Bölgesinde ve Gül Vadisi olarak adlandırılan yerde her yıl yapılan ve uluslararası bir niteliğe sahip bu festival bölgedeki Gül Kültürünü her yönüyle katılımcılara anlatma hedefi taşıyor. Katılanların memnuniyetini belirttiği etkinlik, geç saatte dönüşle sona erdi.

DOÇEK’de oldukça aktif olan Bayram Zambak, bu büyük aile içinde bulunmaktan ve etkinliklere katılmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, “Doğa sporlarının, doğa sevgisi ile birleştiği DOÇEK’de herkesin moral ve huzur bulduğu gözle görülür şekilde belli oluyor. Her mevsim doğada olmaktan ayrı bir keyif alıyorum, günlük yaşam stresinden uzak, koskoca bir doğa olduğunu her daim hatırlatan DOÇEK’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

DOÇEK yetkililerinin yaptığı açıklamada; Salı ve Perşembe günleri bisiklet antrenman turlarının, Çarşamba akşamları voleybol etkinliklerinin, Pazar günü ise yürüyüş ve bisiklet etkinliklerinin devam ettiğini bildirerek, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ