Reklam
Reklam

DOÇEK ÜYELERİ, CUMHURİYET PARKURUNDA YÜRÜDÜ

DOÇEK ÜYELERİ, CUMHURİYET PARKURUNDA YÜRÜDÜ
  • 04.11.2019
Reklam

Geçtiğimiz haftayı bir dizi etkinlikle tamamlayan Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) üyeleri, pedal çevirdi, yürüdü ve koştu.

Keşan DOÇEK üyeleri, daha önce bir  Cumhuriyet Bayramı’nda geçilmesi nedeniyle “Cumhuriyet Parkuru” adını verdikleri güzergahta yürüdü. 87 kişinin katılımıyla gerçekleşen faaliyette özellikle yürüyüşe katılan küçüklerin coşkusu takdire değerdi. DOÇEK ekibi, 96. yılı kutlanan Cumhuriyet Bayramı’nı bu parkurda bir kez daha kutladı.       

Korudağlar’daki yürüyüş güzergahına gitmeden önce Cumhuriyet Meydanı’nda, Atatürk Anıtı önünde toplanan yürüyüş grubu, bahardan kalma bir hava eşliğinde, yaklaşık 12 Km’lik parkuru yürüdü.

Öğle yemeği için dere kenarındaki çayırlık bir alanda mola veren DOÇEK yürüyüşçüleri, sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde hem görsellik hem de Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlikte yaşadı.

Keşan DOÇEK yetkililerinden alınan bilgiye göre; takvime bağlı planlı yürüyüşler içinde önümüzdeki hafta Suluca-Koruklu güzergahında bir doğa yürüyüşü faaliyeti düzenleyecekleri öğrenildi. Yapılan açıklamada, derneğin doğa yürüyüşü faaliyetlerinin her hafta devam ettiği, bunun sağlık ve moral açısından kişiye olumlu etkileri bulunduğunu ve herkesin katılımına açık olduğu belirtildi.

Keşan DOÇEK üyesi İbrahim Baltalı, DOÇEK faaliyetleri için İstanbul’dan geldiğini, büyük şehrin stresinden uzaklaştığını, burada huzur bulduğunu söyledi ve “Hem Cumhuriyet Bayramını yeniden kutlamanın hem de doğada olmanın keyfini yaşadık. Bütün bunları yapabilmemize vesile olan Ulu Önderimize ve vatan için canlarını, kanlarını vermiş tüm şehitlerimize bir kez daha saygımızı ifade ediyoruz.” dedi.

Keşan DOÇEK bisikletçileri de, “Türkiye’de Pedal Basmadık Patika Kalmayacak” projesi kapsamında Kırklareli-Demirköy’de pedal çevirdi.

9 kişilik deneyimli bisikletçilerden oluşan DOÇEK Dağ Bisikleti Ekibi, 30 Ekim 2019 Çarşamba günü sabah erken saatlerde buluşarak, Kırklareli’ne bağlı Demirköy yakınlarında gerçekleştirdiği bisiklet keşif turundan sorunsuz şekilde döndü. Keşif turuna katılanlar harika manzaralarda bisiklet kullanmanın keyfini yaşadıklarını belirtti.

Dernek Başkanı Hakan Eşme ise, “Muhteşem bir coğrafyanın, sisli bir hava içinde ve sessiz sakin zamanlarında, sonbahar yapraklarına dokunan pedallarıyla bu faaliyete katılan, ekip ruhu yardımlaşma ve dayanışmayı, kararlılık içinde hayata geçiren tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” şeklinde konuştu.

Bir grup DOÇEK üyesi de, “İstanbul Senin, Durma Koş” temasıyla düzenlenen 41.  Avrasya Maratonu’na katıldı.

DOÇEK yetkilileri, hafta içi Salı-Perşembe günleri saat 19:00’da Anafartalar İlkokulu önünden başlayan antrenman turlarına, bir hafta arayla Çarşamba akşamları saat 20.00’de Keşan Lisesi Spor Salonu’nda voleybol maçlarına ve her Pazar günü farklı güzergahdaki doğa yürüyüşlerine  sporu ve doğayı seven herkesi davet etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ