Reklam
Reklam

DOĞRU CEVAP KOLEJİ 1’İNCİ YILINI GERİDE BIRAKTI

DOĞRU CEVAP KOLEJİ 1’İNCİ YILINI GERİDE BIRAKTI
  • 06.08.2020
Reklam

Keşan’da faaliyet gösteren Doğru Cevap Eğitim Kurumları, eğitim öğretim hizmetindeki 1. yılını doldurdu.

Kurumun 1. yılı nedeniyle bugün, Bahçeköy Grabuna Restaurant’ta kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi.

Saat 10.00’da başlayan toplantıya; Doğru Cevap Eğitim Kurumları Müdürü Anıl Çakır, Özel Keşan Doğru Cevap Kişisel Gelişim Kursu Müdiresi Pınar Özkan, Matematik öğretmeni Ümit Meşe ve basın mensupları katıldı.

“BU YILI ŞAMPİYON OLARAK TAMAMLADIK”

Doğru Cevap Eğitim Kurumları’nın bünyesinde açılan Doğru Cevap Koleji’nin 1’inci yılını doldurduğunu belirten Anıl Çakır, “2019 yılının Ağustos ayında Doğru Cevap Koleji olarak eğitim öğretim hayatına başladık. Çok kıymetli ve değerli bir öğretmen kadrosuyla yola çıktık. İddialı bir yola çıkış oldu. Haklı olarak, kamuoyunun da kolejimizden beklentileri vardı. İnsanlar bir eğitim öğretim yılının sonunda, Doğru Cevap Koleji’nin ne yapacağını merak ediyorlardı. Eğitim kurumlarının en büyük göstergesi sınav başarılarıdır. Kamuoyu daha çok şampiyonu merak edip, takdir ediyor. Bu yılı şampiyon olarak tamamladık. Katıldığımız her sınavda ipi, en önde göğüsledik. İlk olarak, LGS sonuçları açıklandı. LGS’de 8 öğrencimiz %0 – %1’lik dilim arasında yer aldı. Bu Türkiye derecesidir ve güzel bir başarıdır. Doğru Cevap Koleji ve Özel Keşan Doğru Cevap Kişisel Gelişim Kursu öğrencileri büyük başarılar gösterdiler. 20’ye yakın öğrencimizi fen liselerine uğurlayacağız. Bir öğrencimiz, %0.3’lük dilimde yer alarak, Türkiye ve Keşan derecesi elde etti. Keşanlı evlatlarımızın buralara gelmesi mutluluğumuzu ayrıca artırmaktadır. YKS’de aynı başarıyı tekrarladık. 12’nci sınıflarda, Doğru Cevap Koleji öğrencimiz Tümay Çakır, sayısal puan türünde 7000’inci, Birce Benk 3000’inci, Tayfun Kalaycı 8000’inci oldu. Bu Keşan derecesi anlamına geliyor.” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLERİMİZ, GÜNDE 7 SAAT ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE OLDU”

Çakır konuşmasına şöyle devam etti: “Pandemi döneminde, eğitim öğretimin bir kısmı evlerde uzaktan eğitim şeklinde geçti. COVİD-19 salgını tüm dünya gibi ülkemizi de olumsuz etkiledi. 16 Mart’tan sonra derslerimize evlerde devam ettik. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz evlerinde derslerini verdi. Öğretmenlerimiz günde 7 saat öğrencilerimizle birlikte oldu. Deneme sınavları yaptık ve öğrencilerimiz başarılı oldu.”

Yeni eğitim öğretim yılının önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade eden Anıl Çakır, “Eğitim kurumu olarak, kadromuza yeni isimler kazandırdık. Önlemlerini en iyi alan, başarılı olacaktır.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ