Reklam
Reklam

‘DOKTOR VE CİHAZ YOK!’ DEDİLER…

‘DOKTOR VE CİHAZ YOK!’ DEDİLER…
  • 26.07.2019
Reklam

Malkara’da doğum sancıları tutan kadına, Malkara Devlet Hastanesinde doktor ve tıbbi malzeme olmadığı gerekçesiyle, başka bir hastaneye gitmesi söylendi. Ticari taksiyle Tekirdağ’a giden hamile kadın, yolda doğum yaptı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan ticari taksi şoförü Selçuk Paşa, “Gece saat 03.30 sularında Hacıevhat Mahallemizde ikamet eden G.S. isimli kadının doğum sancılarının başladığı için Malkara Devlet Hastanesine götürdük. Acil servise gittiğimizde ise burada doktor ve cihaz olmadığı söylediler. Ambulans kapıda beklediği halde, kendi imkanlarımız ile Tekirdağ’a gitmemizi söylediler. Ben de bir taksici olarak Tekirdağ Devlet Hastanesine bir an önce yetişmek için elimden geldiği kadar hızlı gitmeye çalıştım. Hastaneye yetişemeden bağlar rampası mevkisinde araç içerisinde doğum gerçekleşti. Çok şükür ki anne ve bebeğe hiçbir şey olmadan Hastaneye yetiştirdim. Sağlık durumlarının iyi olduğunu öğrendim.” dedi.

MALKARA’DA İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?

“İllaki birilerinin ölmesi mi lazım hizmetin gelmesi için?” diyerek tepki gösteren taksi şoförü Selçuk Paşa, “İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Suriyelilere verilen değer bizlere neden verilmiyor? Malkara’da hastane var, doktor yok! Doğum doktoru olmak üzere birçok doktor hastanemizde yok. Hizmet yok. Anlayış yok. Bizde insanız bizde hastanemizden faydalanmak istiyoruz. Başka il ve ilçelerdeki hastanelere gitmek istemiyoruz. Yetkililere buradan seslenerek bu duruma bir an önce el atsınlar. Yeterin Artık. Malkara Devlet Hastanesine bir çare bulsunlar.” şeklinde konuştu. (ERDİ KURU/MALKARA HABER)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ