Reklam
Reklam

DOMUZ AVINDAN SONRA ÇOCUKLARA KİTAP BIRAKTILAR

DOMUZ AVINDAN SONRA ÇOCUKLARA KİTAP BIRAKTILAR
  • 14.01.2020
Reklam

Domuzların ekinlerine zarar vermesinden son derece rahatsız olan köylüler, avcı Ali Birerdiniç’i ve arkadaşlarını köylerine davet etti.

Tekirdağ’a bağlı Subaşı meralarında izinli domuz sürek avı yapan usta gazeteci Ali Birerdinç, avdan sonra çocuklara teslim edilmek üzere muhtar Fatih Ceylan’a çeşitli kitap bıraktı.

Konu ilgili olarak Ali Birerdinç, “Avcılar Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Böyle birçok etkinlikler yapmaktayız. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Birerdinç, Subaşı köylülerinin davetine, iş adamı ve avcı olan arkadaşları eski Belediye Başkanı Cemil Seçkin, gazeteci Feridun Büyükavcı, iş adamları Erdoğan İslamoğlu, Sadık Özgür ve Basri Hatipoğlu ve yerel avcılarla birlikte katılarak domuz avı yaptı.

İki günde 14 domuzun zararsız hale getirildiği sürek avı, YABAN TV ekibi tarafından an be an görüntülendi.

Yapımcılığını Ersin Ayvacı, yönetmenliğini Özkan Orta’nın yaptığı domuz sürek avının çekimlerini, kameramanlar Serdar Uslu, Onur Aykutlu ve dron kameramanı Dinçer Özdemir görüntüledi.

Bir süre sonra YABAN TV ekranlarında olacak olan ve özel kameralarla çekilen  “Ali Birerdinç ile Sürek Avı” program yurt dışında da birçok ülkede yayınlanacak.

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ