Reklam
Reklam

DÜN 20, BUGÜN 200 DÖNÜM ALAN KÜL OLDU

DÜN 20, BUGÜN 200 DÖNÜM ALAN KÜL OLDU
  • 14.06.2024
Reklam

Dün akşam saatlerinde İstasyon Mahallesi’ndeki buğday tarlasında çıkan yangın büyümeden söndürüldü. Bir yangın da bugün Keşan – Boztepe köyü arasındaki bölgede meydana geldi. Bu yangında ise 175’i ekili olmak üzere 200 dönümlük buğday tarlası yandı.

Beyendik Kavşağı yakınındaki fabrikaların arka tarafında bulunan arazide meydana gelen yangının, elektrik direğinden çıkan kıvılcımın neden olduğu iddia edildi. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların müdahalede bulunduğu yangında 20 dönümlük bir alanın yandığı belirtildi.

BOZTEPE’DE BÜYÜK YANGIN!

Keşan ile Boztepe köyü arasındaki bölgede çıkan tarla yangınında büyük bir alan küle döndü. Şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyük bir alana yayılan yangına itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin de desteği ile uzun süren uğraşlar sonucu kontrol altına alınan yangında, 175 dönümü ekili olmak üzere toplam 200 dönümlük bir alanın yandığı kaydedildi.

Büyük emek vererek yetiştirdiği ürünün gözü önünde yanmasına dayanamayan üreticiler de traktörleri ile alevlerin önündeki alanı sürerek yangını yavaşlatmaya çalıştı.

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yangınla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ