Reklam
Reklam

“EDİRNE OLARAK, EN HIZLI ÖRGÜTLENEN İLLERDEN BİRİ OLDUK”

“EDİRNE OLARAK, EN HIZLI ÖRGÜTLENEN İLLERDEN BİRİ OLDUK”
  • 13.10.2021
Reklam

Partisinin Edirne’deki örgütlerini ziyaret eden Memleket Partisi Meclisi Üyesi ve Genel Sekreter Danışmanı Erdem Bircan, Keşan İlçe Başkanlığına da ziyarette bulundu.

Bugün saat 5.30 sıralarında gerçekleşen ziyarete; Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, Merkez İlçe Başkanı Beste Kayacıklı, Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş, Enez İlçe Başkanı Osman Tezer ve partililer katıldı.

Ziyarete katılan basın mensuplarına yazılı açıklama yapıldı.

Memleket Partisi Edirne İl Örgütü olarak, 1. olağan kurultayını tamamlamış olmanın mutluluğu yaşadıkları belirtilen açıklamada şunlara yer verdi: “Memleket Partisi, 2023’te planlanan ilk seçimlerde oy pusulasında yerini alacaktır. 3 ay içerisinde seçimlere girme hakkını kazanan başka bir parti görülmemiştir. Bu örgütlenme başarısı ve bir umudun doğal sonucudur. Memleket Partisi’nin seçimlere girme hakkını kazanması, Türkiye’nin geleceği için çok önem arz etmekteydi. Sıkışmış, kutuplaşmış, kadrolaşmış bir Türkiye’nin kimseye faydası olmadığını görüyoruz. Bu durumdan fayda görenlerin ‘mutlu azınlıklar’ olarak kalma arzusu memleketimize zarar vermektedir. Bir tarafta ‘yeter ki gitmeyeyim’ diğer tarafta ‘yeter ki gitsin’ siyasetinin ilkesiz ve onursuz kararları vatandaşlarımıza her gün zarar vermektedir. Genel Başkanımız Muharrem İnce, 3 yıl önce ‘Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olacak.’ dediğinde abarttığını düşünenler olmuştu. Geldiğimiz nokta bunun ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Bu basit bir hesabın öngörüsüydü. Adaletin doğru işlemediği, liyakatin olmadığı, kararların keyfi olduğu bir sistemin kaçınılmaz sonuçlarını yaşıyoruz.

Meclisin çalıştırılmadığı, keyfi kararlar ile ülkenin yönetildiği, denetlemenin olmadığı ve adil yargılanmanın olmadığı ‘ucube’ bir sistemin içerisine hapsolmuş durumdayız. Bu durumdan çıkacağız. Bu durumdan kendi iç dinamiklerimizle çıkacağız. Kimseden emir almadan kimseyle kapalı kapılarda hesap kitap yapmadan, gizli anlaşmalar yapmadan çıkacağız. İlkelerimizden taviz vermeden çıkacağız. Adaletin işlediği, liyakatin yüksek olduğu, bilime inanan, laik ve Atatürk ilkelerinde bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Memleket Partisi işte tam da bu yüzden tam zamanında kurulmuştur.

Ekonomi, sağlık, eğitim, yargı ayaklar altındadır. Ne bir sistem vardır ne bir planlama. Memleket Partisi olarak biz bunları düzeltemeye talibiz. 3 koltuk fazla kapma siyasetinin Türkiye’nin çeyreğini bile ikna etmeye yetmediğini görmek gerekir. Vatandaş sadece çözüm istemiyor. Çözüme ikna olmak istiyor. Lakin 20 yıl kaybettik ve bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Bizim bunlara çözümlerimiz var. Vatandaşı da nasıl ikna edeceğimizi biliyoruz. Artık sahaya iniyoruz. Partimiz resmiyete kavuştuğuna göre önümüzde seçimlere kadar sıkı çalışmamız gereken bir dönem var.

2023 seçimlerinde partimiz oy pusulasında yer bulurken üyelerimizin de desteğini aldığı takdirde genel başkanımız Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayımız olacaktır.

Edirne örgütü olarak, en hızlı örgütlenen illerden biri olduk. En hızlı sahalarda olanlarda yine biz olacağız. Bu yolda Edirne’mizden Parti Meclisine rahmetli vekilimiz Erdin Bircan’ın oğlu Erdem Bircan’ı 11. sıradan seçmiş olmamız ve kendisinin genel sekreter danışmanı olarak atanması da bizler için ayrıca sevindiricidir. Bu vesile ile Edirne’miz ve genel merkezimiz arasında koordineli ve doğru bilgi akışıyla çalışacak olmamız bizleri daha güçlü kılacaktır.

Bize ‘bir bölen’ diyenlerin hepsi ‘aman tadımız kaçmasın’ diyerek korkanlardır. Uyguladıkları algı operasyonları ile vatandaşlarımızı kandırmaktadırlar. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en çok oyu alan kazanmaz. Bu bir belediye başkanlığı seçimi değildir. En çok oyu alan kişi %50’yi geçemediği takdirde tekrar seçime gidip 2. turda tekrar en güçlü rakibi ile yarışmak zorundadır. Halbuki, belediye seçimlerinde en çok oyu almış aday %20 almış olsa bile seçimi kazanmış sayılır. Hangi matematik hesabı bu sistemde muhalefetten birinin çıkmasına bölen diyebilir? Erdoğan karşısında %50’den fazla oy alan biri var da biz mi engel olduk? Memleket Partisi; bölen değil, bölenlere engel olandır. Cumhuriyetimize düşman, Atatürk’e kini olanların adını Cumhurbaşkanlığı adaylıklarında artık görmüyorsak bunu bizim çıkışımız sağlamıştır. Böyle bir hatayı yaparlarsa bizim varlığımız bölen mi olur yoksa birleştiren mi? Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ne kadar çok aday olursa o kadar çok küskün kendine yakın hissettiği aday için sandığa gider. ‘O aday olursa ben oy vermem’ diyenler oy vermediklerinde Erdoğan’a destek olmuş olmayacaklar mı? İşte asıl bölen Atatürk ilkelerinden uzak isimleri önümüze ‘kurtarıcı’ diye getirenlerdir. Memleket Partisi 2018 seçimlerinde partisinden %8 daha fazla oy almış Muharrem İnce önderliğinde kurulmuş ve hedefi muhalefette kalmak olan bir parti değildir. Memleket Partisi’nin tek hedefi iktidar olmaktır. Partisinden daha az oy alanların, hatta genel başkanımız Muharrem İnce’nin aday gösterildiği partisinden fazla aldığı oyu bile alamayanların ‘kurtarıcı’ gösterildiği bu düzen ancak mutlu azınlıkların memnun olduğu bir çarkın parçasıdır. Birbirine benzeyen ve bize son 20 yılın aynısını yaşatmayı vaat eden, referanslarını son 20 yılda bize yaşattıkları yanlışlardan oluşan, tekrarlardan oluşanların kurtarıcı gösterildiği düzene itiraz ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’e saygı duymayanların hakaret edenlerin bize Atatürkçülük tasladığı düzene itiraz ediyoruz. Atatürk’e hakaret eden, ilkelerini benimsemeyenlerin karar verici olduğu düzene itiraz ediyoruz. İşte bu yüzdendir ki yaptıkları algı ile vatandaşların gerçeği görmesini engellemeye çalışanlar vardır. PKK’ya terörist demekten çekinen, Fetö’ye ‘hocam’ diyenlerin birleştiği bir ortak nokta var ise bu anca ve ancak Cumhuriyetimize zarar vermek olabilir. Bu kişilerden Cumhuriyetimize yarar bir sonuç çıkmaz. Pazarda cepler boşalırken, ayakkabı kutularını dolduranlardan, Atatürkçüyüm deyip, Atatürk’e hakaret edenlere rozet takanlardan, bir gün hocacı bir gün liberal bir gün milliyetçi olanlardan, adalet yok olurken orada değilmiş gibi günah çıkaranlardan, Atatürk’ün meclisine terörist kontenjanından girenlerden bize hayır gelmez. Memleketin kurtuluşu önce memleketi sevmekle olur. Koltuğunu seven, cebini seven memleketini sevemez, insanını sevemez. Tüm hemşerilerimizi, vatandaşlarımızı Memleket için Memleket Partisine davet ediyoruz.”

Toplantı konuşan Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci de şunları ifade etti:

“Yerel basın ekonomik anlamda zor durumda. Basın ilandan aldıkları resmi ilan ücretleriyle ayakta durmaya çalışıyor. Ama yeni torba yasada, resmi ilanlar kaldırılmak isteniyor. Her kamu kurumunun internet sayfalarında ilanlar yayımlanacak. Resmi ilanı kaldırmak demek, yerel basını bitireceğiz anlamına gelmektedir. Bu süreçte, yerel basının üzerinde büyük bir ekonomik baskı olacak.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ