Reklam
Reklam

EDİRNE VALİSİ CANALP, İPSALA AŞEVİ TARAFINDAN DÜZENLENEN İFTARA KATILDI

EDİRNE VALİSİ CANALP, İPSALA AŞEVİ TARAFINDAN DÜZENLENEN İFTARA KATILDI
  • 06.04.2022
Reklam

Türkiye’de kent merkezi ve tüm ilçelerinde aşevi kurulan tek il olan Edirne’de, Ramazan ayı dolayısıyla aşevleri tarafından iftar programları düzenleniyor.

Edirne Valiliği öncülüğünde kurulan İpsala Aşevi tarafından gerçekleştirilen programa, Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Ayten Canalp da katıldı.

İpsala Belediye Düğün Salonu’ndaki iftar programında Vali Canalp ve eşi Ayten Canalp, orucunu vatandaşlarla birlikte açtı.

Canalp, Edirne ve ilçelerinde kurulan aşevlerinin hizmet vermeye başladığını belirtti.

Kurulan aşevleri aracılığıyla iftar programları düzenlenmesine İpsala’dan başlandığını aktaran Canalp, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Edirnelilerin hayırsever insanlar olduğuna işaret eden Canalp, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız tüm ilçelerde kurulan aşevlerine karınca kararınca destekte bulunabilirler. İmkanı olanlar daha fazla destekte bulunabilir. Ben inanıyorum ki İpsalalı vatandaşlar kurulmuş olan bu müesseseyi geleceğe taşıyacaklar. Bu hayır düşüncesi sizlerle birlikte yaşamaya devam edecek.”

İftara; Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ