Reklam
Reklam

EDİRNE VALİSİ DEĞİŞTİ…

EDİRNE VALİSİ DEĞİŞTİ…
  • 12.05.2022
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile bugün Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Valiler Kararnamesi atamasına göre, Edirne Valiliğine İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık atandı. Edirne Valisi Ekrem Canalp ise Batman Valiliğine atandı.

YENİ EDİRNE VALİSİ HÜSEYİN KÜRŞAT KIRBIYIK KİMDİR?

1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize’nin Güneysu ve Karaman’ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Londra’da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı.

HÜSEYİN KÜRŞAT KIRBIYIK HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı.

10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmıştır.

12 Mayıs 2022 tarihinde Resmi Gazete atama kararlarına göre Edirne Valisi olan Hüseyin Kürşat Kırbıyık evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ