Reklam
Reklam

“EKONOMİ NE KADAR KÖTÜ Kİ HALA DÜZELTEMİYORLAR”

“EKONOMİ NE KADAR KÖTÜ Kİ HALA DÜZELTEMİYORLAR”
  • 31.05.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, iktidarın artık ülkeyi yönetemediğini ifade ederek, erken seçim çağrısı yaptı.

Bugün Keşan basınına açıklamada bulunan Gaytancıoğlu, “İktidar, ülkenin gündeminden çok çok uzaklaştı. Gördüğünüz gibi mafya liderleri açıklamalar yapıyor. İnsanlar sokaklarda bunu konuşuyor. Türkiye’nin gündeminde işsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığı var.” diye konuştu.

“EKONOMİ NE KADAR KÖTÜ Kİ HALA DÜZELTEMİYORLAR”

Yapılandırma yasasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Okan Gaytancıoğlu, “Ekonomi ne kadar kötü ki hala düzeltemiyorlar. Biz çözüm olarak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına bir sosyal yardım yapılmasını istedik. Ancak bu sosyal yardımı sadece belli başlı bir kesime yaptılar esnafı ayırdılar, çiftçilerle emeklilere destek yapmadılar, enflasyon ve dolar kuru aldı başını gidiyor. Açlık sınırı TÜRK-İŞ, DİSK’in ve TÜİK’in yapmış olduğu hesaplamalara göre asgari ücreti aştı. Esnafın çoğu aylardır, kimisi yıllardır kapalı, insanlar kan ağlıyor ekonomide para dönmüyor; ama nedense ‘5’li çete’ dediğimiz hükümete yakın grupların bütün ödemeleri yapıldı ancak halka hiçbir ödeme yapılmadı.” dedi.

“HALKIN CEBİNE PARA KOYUP GELİR DÜZEYİNİ DE ARTIRMAK LAZIM”

Vatandaşların ödemelerini yapmakta güçlük çektiğini belirterek sözlerine devam eden Okan Gaytancıoğlu, “Halk zor durumda ne emlak vergisini ne de motorlu taşıtlar vergisini ödeyemiyor. Şimdi bunların hepsine yeniden bir af geliyor, yeniden bir yapılandırma geliyor. Biz buna parti olarak karşı değiliz, destekliyoruz. Bunun yanında bu tip yapılandırmaları yaparken halkın cebine para koyup gelir düzeyini de artırmak lazım. Örneğin asgari ücreti hemen artıralım ki insanlar biraz harcama yapsın ekonomiye kaynak gelsin vergi gelirlerine sahip olsun. Hükümeti uyardık, insanlar 1 ya da 2 taksiti ödüyorlar, vatandaşların yapılandırmaları bozulmamalı. 18 taksitse ve 1 taksiti ödeyen devam etmeye hak kazansın. Belki sonrasında para bulur ve 1 sene sonra ödeyebilir, TBMM’yi de böyle sürekli gelen yapılandırma yasaları ile meşgul etmemek gerek.”

“MAFYA LİDERLERİ AÇIKLAMALAR YAPIYOR, BASIN VE KAMUOYU BUNU TARTIŞIYOR”

Açıklamasına “Hükümet artık ülkeyi yönetemiyor, ülkenin gündeminden çok çok uzaklaştı.” diyerek sürdüren Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Gördüğünüz gibi mafya liderleri açıklamalar yapıyor, basın ve kamuoyu bunu tartışıyor. İnsanlar sokaklarda bunu konuşuyor. Türkiye’nin gündeminde bu olmaması lazım; Türkiye’nin gündeminde işsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığı var. İnsanlar bir ölçüde ülkenin ne durumda olduğunu görüyorlar. Hükümet artık gidicidir, bir an önce erken seçim yapılması gereklidir. Erken seçim 18 yıllık AKP iktidarının da sonuna gelindiğini gösterecektir. Halk bu sanal gündemden bıktı.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ