Reklam
Reklam

ELİ KANLI İSRAİL VE SİYASAL İSLAM’IN (AKP) HANDİKAPLARI

ELİ KANLI İSRAİL VE SİYASAL İSLAM’IN (AKP) HANDİKAPLARI
  • 02.11.2023
Reklam

İsrail tarihin en kanlı katliamlarından birini gerçekleştiriyor. ABD ve AB ülkeleri İsrail’in yanında ve desteklerine devam ediyor.

Bu hepimizin bildiği gerçekler. Filistin’i devlet olarak tanımamak ve İsrail’i 1967 sınırlarına çekilmesi üstelik BM kararı olmasına rağmen kabullenmek işin acı tarafı. Kudüs gibi üç dince de kutsal sayılan ortak mabetleri bulunan şehri başkent yaptı İsrail ve hemen tanındı.

Batı bu çifte standardına devam ederken İslam ülkeleri ne yapıyor?

Bence hiçbir şey. Hepsi krallık yada tek adam rejimi içinde şahsi ve ailelerinin ikbali için Filistin’e göz yumuyor. Zaten ikili anlaşmalarla İsrail’i dost ülke ilan ettiler. Ne Kahire zirvesinden sonuç aldılar ne ilişki kestiler.

Peki ”Büyük Ortadoğu Projesi” ile ortaya çıkan siyasal İslamcılar ne yapıyor. Peşinen söyleyeyim ikili oynuyorlar ve BOP projesinin başarılı olması için çaba gösteriyorlar.

Peki siyasal İslam Müslümanların yanında mı?

Bakalım;

İsrail’e karşı çıkan ve Filistin’i destekleyen 4 ülke vardı. İran, Irak, Suriye ve Libya.

Irak, İsrail’e füzelerle saldıracak kadar düşmandı. ABD devreye girdi bertaraf edildi. Sonra 3’e bölündü ve tamamen etkisiz hale getirildi. Süreçte ülkemiz 62.000 ABD askeri konuşlanması ve hava alanlarının kullanılması teskeresini kabul etmesek de, sadece yabancı asker gelmedi ama Irak Türkiye’den kalkan uçaklarla vuruldu. Irak’ta 1.750.000 Müslüman öldürüldü bunun en az 750.000’i kadın ve çocuklardı. 2.500.000 Müslüman ise çeşitli yerlere sürgün edildi.

Peki biz ne yaptık; 250 ABD savaş uçağı, 65 helikopterle Irak’a dalan ABD güçlerine hem hava alanlarımızı açtık hem lojistik destek sağladık, yetmedi Müslümanları öldüren, tecavüz eden, çocukları katleden ABD askerleri için bizzat Recep Tayyip beyce evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettik.

Sözüm ona din kardeşlerimizdi Iraklılar.

Libya farklı mı? Önce ne işi var dedik NATO’nun Libya’da ama sonra 4 fırkateyn, 1 denizaltı ve 1 de lojistik gemimizi ABD emrine vererek oradaki Müslümanların katline destek olduk. Üstelik harekat NATO harekatı bile değildi, sonradan NATO’ya eklemlendi. Libya 2’ye bölündü oda etkisiz hale getirildi.

Siyasal İslam’ın BOP rolü bitmedi. Geldik Suriye’ye, emevi camisinde namaz kılacağız deyip, önce sınırlarımızdaki mayınları temizlettik, güney illerimize kamp kurup yüzbinlerce militanı burada eğitip Suriye’ye girmelerini sağladık. 610.000 Müslüman katledildi. Ne kadarı çocuk ve kadın bilinmiyor. Ama 5 milyon Suriyeli ülkemize girdi ve gitmiyor artık.

Geldik günümüze; Hamas denen terör yapısı belli ki İsrail kışkırtmasıyla bir gece İsrail’e dalıyor uyduruk el yapımı füzelerden 5000 tane atıyor, 1200 sivil ve askeri öldürüyor, 300-400 de esir alıp geri dönüyor. İsrail misillemesi daha ağır şimdiden 8000 civarında Filistinli insan ölüyor. Bunların en az 1000 civarı kadın ve çocuk. Resmen soykırım.

Peki Hamas sadece İsrail’le mi savaşıyor? Hayır zaten başta Filistin kurtuluş örgütüne karşı kurulmuştu, FKÖ’i Gazze’den atıp batı şeriaya sıkıştırmaktı işi gücü. Siyasal İslamı’nda Filistin’deki temsilcisi olmuştu.

Hatta geçen seneler silah depoları İsraillilerce yakalanınca biz bunlarla FKÖ ile savaşıyoruz deyince geri almışlardı.

Şimdi gelelim Türkiye’deki siyasal islamcılara. Habire gösteri yürüyüş yapıyorlar miting bile yaptılar. Peki sonuç? Koca bir hiç.

İsrail Gazze’yi devre dışı bırakınca hedefi İran olacağı kesin. Ama bir güvencesi olmalı. Birincisi ABD ikincisi Iranı kontrol eden NATO görünümlü kürecik patriyot üssü.

Türkiye’deki siyasal İslamcılar ABD ve İsrail’e karşı çıkacaklar mı?Asla varlık nedenlerini kaybederler. BOP planı gereğine ise o yapılacak.

 

Siyasal İslam her alanda hezimete uğramış ve bugün Ortadoğu’da barış görüşmelerinde dahi aktif rol alamamaktadır. Kimsenin umursamadığı, aldırmadığı, ciddiye almadığı bir yapıdır siyasal İslam ve temsilcileri.

Allah ülkemizi Ortadoğu bataklığından korusun. Ve bir an önce barış gelsin. Ve artık Ortadoğu’da Müslümanlar özellikle kadın ve çocuklar ölmesin. Aksi olursa eli kanlı İsrail bir dünya savaşına bile neden olabilir. ABD de artık demokrasi getireceğim yalanlarını bıraksın hem ülkemizden hem de Ortadoğu’dan çekilip gitsin.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ