Reklam
Reklam

ENEZ SAHİL SAKİNLERİ İLE DAYANIŞMA VE DEĞİŞİM DERNEĞİ ÜYE KAYITLARI BAŞLADI

ENEZ SAHİL SAKİNLERİ İLE DAYANIŞMA VE DEĞİŞİM DERNEĞİ ÜYE KAYITLARI BAŞLADI
  • 28.09.2023
Reklam

Enez’de yeni kurulan Enez Sahil Sakinleri ile Dayanışma Ve Değişim Derneği, kuruluş çalışmalarını hızlandırdı. Derneğe üyelik için başlatılan kampanya, dün, Enez Ceren CAFE / Kitaplık’ta yapılan 3’ncü toplantı ile başlatıldı.

İlgililerden alınan bilgiye göre; Enez’de Demokrat çevrelerce yıllardır eksikliği hissedilen bu derneğe ikametgahı Enez’de veya sahilde olan herkes üye olabilecek. Sahilin, sahildekilerin önemini ve gerekliliğini kavramış olan Enez yerli nüfusla, Enez’i sadece evinin önündeki kumsal sanmayan, Enez’in bir parçası olmayı içselleştirmiş ve Enezlilerle her zaman birlikte yürümeye ve köklü değişime hazır sahil sakinleri, bu dernekte buluşacak.

Derneğin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Demiray, yıllardır sahilin önemini kavrayamamış ve sahil sakinlerini siyaseten dışlamayı en kolay yol olarak görmüş olan yerel siyasetçilerin dayanışma konusunda hiçbir çaba da göstermediklerini belirterek, “Bu dernek öncelikle dayanışmadan yana olan, Enez’de de değişimden yana olan, Enez’in hak edildiği şekilde ve liyakatlı kadrolarla ve layıkıyla yönetilmesi gerektiğini düşünen herkesin katılması ve içine sindirmesi gereken bir dernektir. Hedefimiz 2 yıl sonunda en az Bozcaada niteliğinde bir kent yaratmaktır. Amacımız bunu başaracak kadroları oluşturmak ve görev almalarını sağlamaktır.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ