Reklam
Reklam

ENEZ’DE ÖĞRENCİLER KALPLERİNİN SESİNİ DİNLEDİLER…

ENEZ’DE ÖĞRENCİLER KALPLERİNİN SESİNİ DİNLEDİLER…
  • 07.04.2022
Reklam

Enez Kaymakamlığı, Enez DOĞA-DER ve Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği işbirliğinde hayata geçirilen “Kalbimiz Aynı Atıyor” projesi kapsamında Enez’deki okullarındaki 4. sınıf öğrencilerine 111 steteskop armağan edilerek küçük yavru köpek kalbi ve insan kalbi dinletildi. Özellikle diğer canlı türleri ile uyumlu yaşam, hayvanlarla doğru ve sağlıklı temas konularında bilgilendirme yapılırken ‘Veteriner Hekimlik’ ve ‘Doktorluk’ meslekleri tanıtıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren DOĞA-DER Başkanı Ege Sakin, Öğrencilerimizin empati kurma yeteneğini geliştirmek, yaşama hakkı kavramını vurgulamak, sağlıklı, bilgili, barışçıl ve huzurlu bireylerin oluşturduğu bir toplum inşa edilebilmesi, öğrencilerinizin mesleki kariyer ve eğitimlerine yön verebilmeleri, doğru rol modeller ile tanışmaları amacıyla bu organizasyonu gerçekleştirdik.” dedi.

Koordinatörlüğünü Ege Sakin’in yaptığı projede ‘Veteriner Hekimlik’ İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi iç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alev Akdoğan Kaymaz, “Doktorluk” Enez Devlet Hastanesi hekimlerinden Dr. Keremcan Ural tarafından tanıtıldı.

Proje sonunda Enez kaymakamı sayın Şükrü Alperen Göktaş tarafından, Prof. Dr. Alev Akdoğan Kaymaz ve Dr. Keremcan Ural‘a plaket verildi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ