Reklam
Reklam

“ENEZ’DE YAŞANACAK OLUMSUZLUKLARIN SORUMLUSU İKTİDAR PARTİSİDİR”

“ENEZ’DE YAŞANACAK OLUMSUZLUKLARIN SORUMLUSU İKTİDAR PARTİSİDİR”
  • 01.05.2021
Reklam

İYİ Parti Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu, COVID-19 tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmanın ardından, bölgede yaşanan göç dalgasına dikkat çekerek, hükümete çağrıda bulundu.

Tam kapatma uygulamasına geçilmeden önce yüz binlerce insan bulundukları illeri terk ederek başka bölgelere akın etti.

O bölgelerden biri de Enez sahili oldu. Enez’e yerleşik nüfusunun çok üzerinde göç yaşandığının altını çizen İYİ Parti Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu, iktidar partisi yetkililerine seslendi.

“ENEZ’DE YAŞANACAK OLUMSUZLUKLARIN SORUMLUSU İKTİDAR PARTİSİDİR”

Gündoğdu şunları ifade etti: “Kendini güvence altına almak isteyen pek çok vatandaş bulundukları illeri terk ederek ya köyüne ya da yazlıklara akın etti. Enez ilçemiz de nüfusunun çok üstünde göç alan yerlerden biri oldu. Hal böyleyken koronavirüsle mücadeleye karşı tedbir olarak Enez Devlet Hastanesi’nde ne yazık ki hiçbir tedbir alınmadı. Hastanenin hizmet verebilmesi için gereken doktorların gönderilmediğini de üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Buradan Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Enez’de yaşanacak olumsuzlukların sorumlusu iktidar partisidir.”

“İKTİDAR YETKİLİLERİNİ ENEZ HASTANESİ’NİN DOKTOR SORUNUNU ÇÖZMEYE DAVET EDİYORUM”

İYİ Parti İpsala İlçe Başkanı Hasan Geçit’in daha önce yaptığı açıklamada Enez Devlet Hastanesinin doktor sorununa değindiğini ancak o günden bugüne yetkililerin ilgisiz kaldığını hatırlatan İYİ Parti Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu, açıklamasına şöyle devam etti: “İktidar gözlerini kapayıp, kulaklarını tıkasa da biz görevimizi yerine getirip millet adına bir kez daha hatırlatalım. Enez Devlet Hastanesi’nde uzman doktor yok. Sağlıkla ilgili sorunları biz gündeme getirdikten sonra aylar sonra çıkıp çözdüklerini söyleyen iktidar partisinin AK Parti Edirne Milletvekili Sayın Fatma Aksal ve AK Parti Edirne İl Başkanı Sayın Belgin İba’yı, Enez Devlet Hastanesinin doktor sorununu çözmeye davet ediyorum. Hele ki böylesine bir göç dalgasıyla karşı karşıyayken Enez’de yaşanacak bir kaosun önüne ancak bu şekilde geçilebilir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ