Reklam
Reklam

ENEZLİ KADINLAR MARDİN’E GİDECEK

ENEZLİ KADINLAR MARDİN’E GİDECEK
  • 06.11.2019
Reklam

Enez’de Aile ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı ve Enez Kaymakamlığı öncülüğünde açılarak sürdürülen ve ‘ADEM’ adı verilen kurslara katılan Enezli kadınlar, Mardin’e gidecek.

 

Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer’in özel ilgisi ve çalışmaları ile oluşturulan ADEM’in kursiyerleri yaklaşık 1 yıldır burada eğitim görüyor.

Burada kurs gören 25 kadın kursiyer ve öğreticiler, hem gezi hem de Mardin’deki ADEM çalışmalarını izlemek üzere, Kaymakam Elif Canan Tuncer’in önderliğinde Mardin’e gidecek.

Uçakla gidiş dönüş yapılacak olan gezi, 14 -18 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Mardin merkez ve ilçelerini kapsayacak.

Geziye, Mardin Valiliği de destek verecek.

Kursiyerlerden Gülhan Bereceli, bu gezinin hem bölgeyi hem de yöre halkını tanımanın yanında, özellikle Gurme kültürü açısından da yararlı olacağını belirterek, “Sayın Kaymakam Hanımefendi’nin bu girişimi Enez için büyük bir atılımdır. Kendi imkanlarımızla o bölgeleri görmek, yaşamak kolay bir şey değil. Umarım çok yararlı olur ve gördüklerimizi Enez’de uygulayarak yeni güzellikler oluştururuz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ