Reklam
Reklam

“ENGEL OLAMAYACAKSINIZ”

“ENGEL OLAMAYACAKSINIZ”
  • 29.07.2021
Reklam

Saros Körfezi’ne yapılmak istenen FSRU Projesi konusunda açıklamada bulunan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, “Saros FSRU Projesi, bölgemizde doğal gaz iletim sistemine önemli bir destek, yeni bir giriş noktası olacaktır. Bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz karanlığı aydınlığa ulaştırmaya geldik.” dedi.

“KENT KONSEYİ; SİYASETİN ARKA BAHÇESİ OLMAKTAN VAZGEÇİN”

Keşan Kent Konseyi’nin, ‘Saros’a Adalet’ mitingine HDP’li milletvekilinin katılmasını eleştirilen AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a cevaben yaptığı açıklaya tepki gösteren Kılınç, şunları ifade etti: “Kent Konseyi; görevleriniz arasında bulunmayan siyasetin arka bahçesi olmaktan vazgeçin. Kürt kardeşlerimizi sömüren terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP, bu topraklarda bir kısım muhalefetten ve STK’lardan nasıl yüz buluyor, anlamak mümkün değil.”

“MİLLET İTTİFAKININ, HDP İLE KOL KOLA YÜRÜMELERİNİ İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ”

“Türkiye Cumhuriyeti’ni bölme, parçalama çabalarını görmezden gelip, millet ittifakının, HDP ile kol kola yürümelerini içimize sindiremiyoruz.” diyen Gürcan Kılınç, “Şehitlerimize, şehit ailelerimize ne bu dünyada ne de ahirette bile hesabını veremezsiniz. HDP ile yürümek nedir? HDP Milletvekilini kim davet etmiştir?

Senelerce ülkemizin doğu ve güneydoğusuna hizmet gitmesinin önünde engel olan kalleş terör örgütü bölgemizdeki hizmetlere de engel olmaya çalışması bizleri üzmektedir. Engel olamayacaksınız. Bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz karanlığı aydınlığa ulaştırmaya geldik. Sizler sadece izlemeye devam edin.” şeklinde konuştu.

“DEVLETİMİZ TÜM İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ”

Dünyanın etkilendiği koronavirüs salgını ile 1,5 yıla aşkın süredir mücadele edildiğini dile getiren Kılınç, açıklamasında şunları ifade etti:

“Birçok gelişmiş ülkeler bile çok ciddi bocalarken, çaresiz kalırken bizler gıda ve kamu güvenliğine kadar her alanda ülkemiz bu sıkıntılı süreci başarıyla yürüttü. Devletimiz tüm imkânlarını seferber etti. Salgın dönemi aynı zamanda kendi iktidarını ülkenin ve milletin felaketinde arayan zihniyetin gerçek yüzünü de görmemizi sağladı.

Hatırlarsanız şehir hastanelerini yaparken birileri çıkıp ‘Ülkede bu kadar hastaneye ne ihtiyaç var?’ dediler. Ama güçlü devletimiz vatandaşımızın sağlığını düşünerek yoluna devam etti. Yüksek kapasiteli ve donanımlı hastanelerimiz olmasaydı salgının zirve yaptığı dönemleri biz nasıl atlatacaktık? Aynı kafa da inşa ettiğimiz bölünmüş yollardan hızlı demiryolu hatlarına, havalimanlarından köprülere, barajlardan millet bahçelerine kadar her projeyi engellemek için ellerinden geleni yapmaya, çamur atmaya devam ettiler, etsinler.

“EFENDİ OLMAYA DEĞİL, HİZMETKÂR OLMAYA GELDİK”

Biz milletimize, vatandaşımıza, kardeşlerimize, efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik.

Yine bölgemizde aynı senaryolar var. Gelişmek, değişmek, Keşanımıza bir şeyler kazandırmamak için elinden geleni yapmaya çalışanlar var. FSRU yüzen sıvılaştırılmış doğal gaz depolama ve gazlaştırma ünitesidir. Bölgemizde Saros Körfezi’nin iç kuzey doğu konumunda Sazlıdere mevkiinde, denizde FSRU gemilerinin bağlanabileceği iskele yapısı, römorkör, palamar ve pilot botlarının yanaşacağı mendirek, iskelenin kıyıya bağlantı noktasında yer alacak kontrol binası yapılacaktır.

Proje ile ilgili ilk ÇED raporu olumlu kararı 19/04/2019 tarihinde alınmıştır. Bahse konu ÇED olumlu kararı, Edirne İdare Mahkemesi tarafından 26/02/2020 tarihinde iptal edilmiştir. Söz konusu iptal kararında işaret edilen hususlara ilişkin ÇED olumlu kararı 25/06/2020 tarihinde alınmıştır. Bununla birlikte, Edirne İdare Mahkemesinin verdiği iptal kararı danıştay tarafından bozulmuştur. Ayrıca 12/11/2019 tarihinde imar planı onaylanmıştır. ÇED Olumlu kararı ve imar planı izni dahil bütün yasal izinler alındı, çalışmalara bu hususlarda başlandı.

“SAROS HEPİMİZİN”

Saros hepimizin. Bizler de Keşan’da yaşıyoruz, biz de Keşan evladıyız ve Keşan’ımızdaki vatandaşımızın sağlığını düşünerek, refah içinde yaşamasını istiyoruz.

Saros FSRU Projesi bölgemizde doğal gaz iletim sistemine önemli bir destek, yeni bir giriş noktası olacaktır.

Çalışmalar 2016 yılından beri çevreye duyarlı şekilde bilimsel ve teknik yaklaşımlarla ilerlemektedir. Liman – iskele çıkış yapıp sisteme bağlı 17 km’lik kara boru hattı inşa edilecektir. Proje sahası, Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından sahada parsel bazında incelendi, 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu kapsamında hazırlanan ‘Toprak Koruma Projesi’ tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Depolama alanı yok. Tesisin işletme aşamasında iskeleye yanaşacak FSRU gemilerinden sadece doğal gaz transferi yapılacaktır. İskele petrol ve beyaz ürün transferinde kullanılmayacaktır.

Sıkıntı olması durumunda Saros Körfezimiz Sibop görevi görmesi için düşünülen bir projemizdir. Marmara bölgesi sanayi ve doğal gazın kullanımı yoğun olan bir bölge olup; olası bir depremde, Çanakkale ve İstanbul boğazlarını da kullanamasak o zaman Saros’ta Marmara Bölgesi olmak üzere ülkemizin güvenliğine önemli bir katkı sağlayacaktır.

“BOTAŞ, YEŞİL DÜNYA ÖDÜLLERİNDE 3 AYNI DALDA 4 ÖDÜL ALMIŞTIR”

Botaş doğaya ve doğada yaşayan canlılara önem veren bir kuruluştur. 81 ilde 550 ilçede projesi var. Yeşil dünya ödüllerinde 3 aynı dalda 4 ödül almıştır. Siz hala siyaset yapmaya çalışın, biz de hizmet etmeye devam edelim. Bizim derdimiz halkımızın nereye gittiği, nereye geldiği değil.

“VATANINI, MİLLETİNİ BAYRAĞINI SEVEN HERKES BİZİM KARDEŞİMİZDİR”

Vatanını, Milletini bayrağını seven herkes bizim kardeşimizdir.

Ama; Kandil -PKK terör örgütü ile arasına mesafe koyamayan HDP, 40 yıldır evlatlarımızın gözünün yaşına bakmadan canlarına kıymaları ve Türkiye Cumhuriyetini bölme, parçalama çabalarını görmezden gelip, millet ittifakının, HDP ile kol kola yürümelerini içimize sindiremiyoruz.

“HDP MİLLETVEKİLİNİ KİM DAVET ETMİŞTİR?”

Şehitlerimize – şehit ailelerimize bu dünyada ne de ahirette bile hesabını veremezsiniz. HDP ile yürümek nedir? HDP Milletvekilini kim davet etmiştir? Sizler Kent Konseyi, görevleriniz arasında olmayan siyasetin arka bahçesi olmaktan vazgeçin. Kürt kardeşlerimizi sömüren terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP, bu topraklarda bir kısım muhalefetten ve STK’lardan nasıl yüz buluyor, anlamak mümkün değil. Senelerce ülkemizin doğu ve güneydoğusuna hizmet gitmesinin önünde engel olan kalleş terör örgütü bölgemizdeki hizmetlere de engel olmaya çalışması bizleri üzmektedir.

Engel olamayacaksınız. Bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz karanlığı aydınlığa ulaştırmaya geldik. Sizler sadece izlemeye devam edin.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ