Reklam
Reklam

ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMLARI SÜRÜYOR

ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMLARI SÜRÜYOR
  • 13.05.2022
Reklam

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen ‘Best Buddies’ projesi tanıtımı, bugün gerçekleştirilen toplantı ile tanıtıldı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Keşan Belediye Başkan Vekili Şafak Uslu, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nergis Mustafapaşa, Best Buddies Projesi Trakya Koordinatörü Recep Altınordu, Keşan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Emine Sönmez ve öğrenciler katıldı.

Saat 14.00’te başlayan toplantının açılış konuşmasını Keşan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Emine Sönmez yaptı.

SÖNMEZ: “ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZDAN ÇEKİNMEYİN”

Sönmez, şunları söyledi: “Gönlü güzel gençler, bu projeye katılmak istediğiniz için sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum. Zihinsel engelli çocuklarımızdan çekinmeyin. Onları topluma kazandırmak için elinizden geleni yapın ve sakın acımayın. Onlar farklı olabilirler ama sevgi dolular. Sevgiyle yaklaşın. O kadar temizler ki asla yalan söylemezler. Sizlere inanıyor ve güveniyorum.”

Tanıtım toplantısı, Best Buddies Projesi Trakya Koordinatörü Recep Altınordu’un konuşmasıyla sürdü.

Altınordu, toplantıya katılan gönüllülerin birbirleri ile ne kadar kısa sürede arkadaş olabileceklerini ortaya koyan kısa bir etkinlik gerçekleştirdi ve salonda bulunan ancak bir birini ilk kez gören kişileri yan yana oturtarak, sohbet ettirdi.

BEST BUDDİES…

Best Buddies’in, misyonunu gerçekleştirmek için gönüllülerin cesaretlendirilip güçlendirilmesi gerektiğine ve dünyayı dostluğun gücü ile değiştirebileceğine inanan küresel bir gönüllü hareketi olduğu bildiriliyor. Gönüllülerin liderliği ve desteği sayesinde kapsayıcı amacını tüm dünya ile paylaşabildiği belirtilen Best Buddies’in, zihinsel ve gelişimsel engeli olan bireylerin sosyal hayata kazanımını, bağımsız bireyler olmalarını ve bu konuda onları güçlendirmeyi başarmak için arkadaşlıklar oluşturmanın, misyonunun temel taşı olduğu da ifade ediliyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ