Reklam
Reklam

ENGELLİLERE, BU KEZ DE MERDİVEN ENGEL OLDU

ENGELLİLERE, BU KEZ DE MERDİVEN ENGEL OLDU
  • 10.05.2022
Reklam

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen Farkındalık Programları’nın ilk gününde, engelliler önce hatırlandı sonra yine unutuldu.

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, Keşan Zihinsel Engelliler Derneği, Keşan Engellileri Koruma Derneği ve Keşan İyilik Sağlık Eğitim Vakfı işbirliğinde düzenlenen Farkındalık Programları, bugün gerçekleştirilen yürüyüş ile başladı.

Saat 10.30’da Keşan Kent Müzesi önünde başlayan yürüyüşe, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bazı daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, engelli bireyler ve aileleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen çelenk koyma töreninde konuşan Keşan Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Emine Sönmez, engelsiz yaşam merkezi adına olumlu gelişmelerin yaşandığını ifade ederek, “Umut ediyoruz, umut etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Daha sonra konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da “Engellilerimizi yılda sadece 2 kez değil her gün hatırlıyor ve hizmetler üretiyoruz.” diye konuştu.

Farkındalık Programları, çelenk sunma töreninin ardından müzik dinletisi ve ikram ile devam etti.

Programa tekerlekli sandalyeleri ile katılan engelliler, Atatürk Parkı’nın içerisinde yapılan müzik dinletisi ve ikram etkinliğine erişemedi.

Engelliler, etkinliğin yapıldığı yüksek alana basamaklar nedeniyle çıkamadı. Basamaklar önünde çaresizce duran engelliler, bir süre kendileri için bir şeyler yapılmasını bekledi.

Programda yer alan yöneticiler, Keşan Kaymakamlığı makamına çıkarken, engelsiz bireyler de pilav ayrana akın etti. Pilav ayran ikramında da adeta izdiham yaşandı.

Etkinlik alanında aktiviteler devam ederken, tekerlekli sandalyelerde bulunan engelliler de basamakların önünde beklemeye devam etti.

Basamaklar önünde çaresice bekleyen engellilerin yakınların da yaşanan duruma ‘Yine unutulduk.’ diyerek tepki gösterdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ