Reklam
Reklam

ERİKLİ ESNAFI, BELEDİYENİN ALDIĞI TEDBİRLERDEN MEMENUN KALMIŞ

ERİKLİ ESNAFI, BELEDİYENİN ALDIĞI TEDBİRLERDEN MEMENUN KALMIŞ
  • 10.06.2019
Reklam

Erikli Sahilinde işletmeleri bulunan esnaflar, Ramazan Bayramı tatili süresince, sahilde yaşanan yoğunluğa rağmen Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün Erikli’deki Jandarma Karakolu işbirliğinde yürüttüğü çalışmalar neticesinde sorunsuz bir bayram dönemi geçirdiklerini ifade etti ve alınan önlemlerin daha da genişletilerek sürdürülmesini talep etti.

Saros Körfezi’nin dünyanın kendi kendini temizleme özelliği bulunan eşsiz körfezlerden biri olduğunu belirten İşçimen Hotel Yetkilisi İbrahim İşçimen, “Bu eşsiz körfeze öncelikle vatandaşlar ve tatilciler sonrasında esnaflar olarak bizler sahip çıkmalıyız. Sonrasında da Belediye ve zabıta ekipleri ile jandarma da denetim konusunda üzerinde düşen görevi yerine getirmeli. Bu yıl sezon Ramazan Bayramı ile başladı. Tatilcilerin bazılarında var olan istediği yere istediği şekilde konaklama yapma fikri bence artık değişmeli. Çadırların kurulumu için bu yıl Keşan Belediyesinin yaptığı gibi uygun yere yönlendirilebilir. Sahilde kumun üzerinde çadır kurulumu Keşan Belediyesi ve Erikli Jandarma Karakolunun özverili çalışmaları neticesinde çok büyük oranda önlendi. Yapılan yerinde uygulamaların devam etmesini temenni ediyorum. Ancak her şey de belediye ve kolluk kuvvetlerinden beklenmemeli. Birey olarak üzerimize düşen sorumlulukları öncelikle biz yerine getireceğiz.” dedi.

West Corner Restaurtant Cafe yetkilileri Tuncay Ercan ve Soner Yıldız da şunları söyledi: “Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bir bayram dönemini geride bıraktık. Keşan Belediyesi sahilin ve kumsalın temizliğine bu dönemde büyük önem verdi. Belediye sahile çadır kurulumunun önüne geçmek için büyük bir çaba harcadı. Çadırların kumsala kurulmasının önlenmesi, hem esnaf hem de tatilciler tarafından büyük bir takdir kazandı. Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin jandarma ekipleri ile koordineli bir çalışma yürüttüğünü gözlemledik. Zabıta ekipleri bizlere bir telefon kadar yakındı. Bayram yoğun geçmesine rağmen zabıta ekiplerinin gece gündüz hep görevde ve denetimde gördük. Bu çalışmalardan memnunuz ve bu memnuniyetin artarak devam etmesini istiyoruz. Geçmiş dönemlerde seyyar satıcılar ile ilgili sıkıntılar vardı. Alınan önlemlerle bu sıkıntıların çok büyük oranda giderildiğini gördük. Geçmiş yıllara oranla düzen oturtulması anlamında çok olumlu gelişmeler söz konusu.”

Zerlanis Cafe Yetkilisi Şeref Avcı da Keşan Belediyesinin Erikli’de aldığı tedbirlerin yansımaları hakkında şunları dile getirdi: “Geçmiş yıllarda kamyonların üzerine brandalar geriliyordu. Bu yıl bu tür görüntülerin Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün çalışmaları sonrası ortadan kalktığını gördük. Daha önce çadır kuranlar tuvalet ihtiyaçlarını bulundukları bölgede görüyor, bu durum hem diğer tatilciler hem de kendileri açısından sağlık ve görüntü kirliliği açısından sıkıntı yaratıyordu. Bu yıl çadır kuranlara belediye tarafından yer gösterildi. Alınan tedbirlerin bu yıl kendini gösterdiğini gördük.

Sezon başlamadan kumsal çok iyi temizlendi. Genel temizlik durumu Erikli’nin şu an çok iyi. Bu durum, yeni yönetimin bu işi iyi yapacağını gösteriyor, biz bunu şimdiden gördük.”

Flamingo Cafe Yetkilisi Mehmet Terzioğlu da Erikli Sahilindeki Ramazan Bayramı dönemi ve belediyenin aldığı tedbirlerle ilgili şunları konuştu: “Daha önce Erikli Sahili’nde bayram gibi yoğun dönemlerde ciddi sıkıntılar yaşanmıştı. Bu yıl Keşan Belediyesinin aldığı yerinde tedbirler ve uygulamalarla bu sıkıntılar yaşanmadı. İleriki bayramlar ve yıllarda da aynı tedbir ve uygulamaların tatilini huzur içinde geçirmek isteyen misafirlerimiz adına artırılarak devam etmesini istiyoruz. Her yere çadır kuruluyor ve ateş yakılıyordu. Bu yıl bu yaşanmadı. Çadırlar tek bir noktaya yönlendirildi ve bu durum hem tatilciler hem de esnaf için çok olumlu oldu. İlk defa böyle bir çözüm bulundu Erikli için. Bu çözüm yönteminin önümüzdeki Kurban Bayramı, hafta sonları, konser ve festival dönemleri için de değerlendirilmesini istiyoruz. Keşan Belediyesi’ne yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeniyle Erikli snafı adına çok teşekkür ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ