Reklam
Reklam

“ESNAFA BAĞ-KUR, SGK, KDV VE STOPAJ KONUSUNDA DESTEK VERİLMELİ”

“ESNAFA BAĞ-KUR, SGK, KDV VE STOPAJ KONUSUNDA DESTEK VERİLMELİ”
  • 20.05.2021
Reklam

Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Denetim Kurulu Başkanı Mutlu Gezer, berber ve kuaförlere verilecek 3-5 bin TL’lik hibe desteğinin, esnafı, içinde bulunduğu zor durumdan kurtarmaya yetmeyeceğini söyledi.

Gezer, “Berberler ve kuaförler olarak destek için ne kadar teşekkür etsek de 3 bin TL’nin bizlere çok yeterli destek olamayacağını söylemek istiyorum.” dedi.

“HİBELER ESNAFIMIZIN KİRASINI DAHİ KARŞILAMAYACAKTIR”

Pandemiden dolayı berber ve kuaförlerin de maddi açıdan etkilendiğini dile getiren Mutlu Gezer, “Esnafın biriken borçları çok fazla. Cumhurbaşkanlığı son yapılan kabine toplantısından sonra 5 bin ve 3 bin TL hibe desteğimiz tek seferlik verileceği ve iki ayrı gruba ayrıldığı duyuruldu. Ayrıca bazı meslek gruplarının pandemiden etkilendiği halde bu hibe desteklerinden mahrum bırakıldığını düşünüyorum. Bayram arefesinde uygulanan tam kapanmadan ve yapılamayan düğünlerden dolayı çok zor günler geçiren berber ve kuaförler olarak, bu desteklere teşekkür ediyoruz. Ancak bu verilen hibeler esnafımızın kirasını dahi karşılamayacaktır.”

Gezer, “Berber ve kuaförler olarak; esnafın Bağ-Kur ödemelerinin pandemi süresince alınmamasını, SGK faizlerinin, KDV ve stopaj borçlarında silinmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Pandemi soran erse bile esnafın borçlarını ödemek için yıllarca çalışmak zorunda kalacağını vurgulayan Mutlu Gezer, “Devletimiz pandemiden zarar gören esnafa, bu saydığım konularda mutlaka deste olmalı.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ