Reklam
Reklam

EVİ OLANLAR BAKTI, GÜNÜBİRLİKÇİLER TATİL YAPTI!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 24.07.2021

Hem de ne tatil!.. İstedikleri yerde yattılar, istedikleri yerde yediler, istedikleri yerde yıkandılar, istedikleri yere de sıçtılar!..

Sözüm meclisten dışarı tabi ki ama tam da yukarıda tarif ettiğim gibi bir tatil gerçekleştirdi birçoğu… Yalnız; yokluk mu görgüsüzlük mü düşüncesizlik mi çözemedim doğrusu… Kapımızın önüne kadar kilimleri serdiler, istiflerini bozmadan yayılıp yattılar, deniz kenarına öbek öbek bok bıraktılar, akşamları da envayi çeşitle donanmış sofralar kurup, kilo kilo etlerden mangal yaptılar!.. İçtikleri alkollerin şişerini de işeyip işeyip denize fırlattılar!.. Sosyal mesafe, maske, hijyen kuralları desen hak getire, eğlence tam gaz yerinde, streslerini de bizim üzerimize atıp yok oldular…

Kurban Bayramı tatili boyunca; denize giremedik, sahile inemedik, evimizin bahçesinden çıkamadık, çöplerimizi atacak yer bulamadık, durmadan sinek kovaladık!.. Yani onlar erdi muradına, bizler de çıktık kerevetimize!..

Bu arada… Keşan merkezdeki birçok iş yeri de olmak üzere, kapalı ve açık alanlar, özellikle de sahillerde maske takan kişiler parmakla sayılacak kadar azdı gözlemlediğimiz üzere… Vakalar tavan yaptı, hastaneler doldu taştı, öksürenler ve ateşlilerin birçoğu da aramızda dolaştı!.. Muhtemel vakalar önümüzdeki hafta daha da artacak ve Kurban Bayramı tatili fitil fitil burnumuzdan gelecek!..

Şimdi kime kızalım kimi eleştirelim kime dert yanalım…

a) Aylardır bizi içeri kapatanların topyekûn zincirlerimizi koparıp bizi azat etmesine mi…

b) O kadar sıkı denetimlerin ardından bu kadar gevşekçe hareket edilmesine mi…

c) Kendini bilmezlerin bizi de yakmasına mı…

d) Bu kadar sorumsuz bir topluluk olmamıza mı…

e) Bencilliğimize mi…

f) Vurdumduymazlığımıza mı…

g) Deli cesaretimize mi…

h) Cahilliğimize mi…

Hadi bakalım… Herkes kendine bir şık seçsin, haftaya hep birlikte kınamızı yakar, oynarız kısmetse!…

Saygılar benden hepinize, Allah sonumuza hayra çıkarır inşallah…

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ