Reklam
Reklam

FATMA AKSAL, EDİRNE’DE GERÇEKLEŞEN ‘TÜRK MUTFAĞI’ ETKİNLİĞİNE KATILDI

FATMA AKSAL, EDİRNE’DE GERÇEKLEŞEN ‘TÜRK MUTFAĞI’ ETKİNLİĞİNE KATILDI
  • 23.05.2022
Reklam

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türk Mutfağı’nın tanıtımı amacıyla, her yıl belirli bir tema çerçevesinde 81 ilde , büyükelçiliklerde, konsolosluklarda, yurt dışı müşavirlikler ve temsilcilikler aracılığıyla tüm dünyada tanıtım etkinlikleriyle kutlanacak olan 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası yoğun bir katılımla tüm illerdeki etkinliklerle başladı.
TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Türk Mutfağı Haftası kapsamında Edirne’de gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşa ciğer ikramında bulundu.

Aksal, etkinlikle ilgili şunları kaydetti: “Edirne; dünyaya hükmetmiş farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Osmanlı Devleti’nin uzun yıllar başkenti olmuş bir şehir. Elbette ki kültürel mirasımız bu nedenle hem çok yönlü hem çok zengin. Buna tüm dünyanın hayran olduğu Türk Mutfağı da dahil. Yemek kültürü bir milletin en önemli simgelerinden biri. Coğrafyanız, toplumunuz, gelenek görenekleriniz ile ilgili her parça adeta mutfakta harmanlanıyor. Edirne bu anlamda yöresel tatları ile kendine has mutfak kültürü ile tarımsal ürünleri ile ülkemizin bu anlamda en zengin şehirlerindendir.Ciğer dediğinizde akla gelen ilk şehirlerden biri Edirne belki ama ayçiçeğimizle, biberimizle mutfağımızın diğer zenginliklerini bu etkinlikler vesilesiyle tüm dünyaya tanıtmayı diliyorum.
Böyle bir etkinlikle mutfağımıza da sahip çıkmamıza dikkat çeken Cumhurbaşkanımıza, kıymetli eşlerine ve bakanlığımıza teşekkür ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ