Reklam
Reklam

FESTİVAL, 5 HAZİRAN’DA YAPILACAK

FESTİVAL, 5 HAZİRAN’DA YAPILACAK
  • 28.04.2021
Reklam

TED Edirne Koleji Kürek Takımı organizasyonunda 5 Haziran 2021 tarihinde, Meriç Nehri’nde gerçekleştirilecek kürek festivaline Türkiye’nin farklı illerindeki kürek sporcuları ve sporseverler katılacak.

Okul Müdürü Kaan Sezgin, Edirne’de kürek sporunun gelişmesinde öncü olmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Su akış hızı ve yatağının geniş olmasıyla doğal bir parkur özelliği taşıyan nehirde antrenmanların sürdüğünü ifade eden Sezgin, festival için ön hazırlıkların devam ettiğini belirtti.

Meriç Nehri’nin kürek sporu için çok uygun olduğunu anlatan Sezgin, “Festivale Türkiye’deki 42 kürek kulübünden 15 kulübün aktif olarak katılmasını ve burada kürek sallamasını bekliyoruz. Festival sayesinde kürek sporu Edirne’de tanıtılmış olacak. Çok önemli bir etkinlik olacak. Burası bir şenlik alanına dönecek ve vatandaşlar için de küçük turlar yapılacak.” şeklinde konuştu.

Galatasaray’dan TED Edirne Koleji Kürek Takımı’na transfer olan antrenör Mehmet Keskin de nehrin doğal bir parkur özelliği taşıdığını dile getirdi.

Edirne’de kürek sporunun gelişmesi için çalıştıklarını aktaran Keskin, hedeflerinin milli sporcular yetiştirmek olduğunu kaydetti. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ