Reklam
Reklam

FSRU VE SAHİLLERİN KİRALANMASIYLA İLGİLİ YAPILAN TOPLANTININ KARARLARI AÇIKLADI

FSRU VE SAHİLLERİN KİRALANMASIYLA İLGİLİ YAPILAN TOPLANTININ KARARLARI AÇIKLADI
  • 05.03.2020
Reklam

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, Keşan Kent Konseyi bileşenlerinin katılımıyla 3 Mart 2020 Salı günü gerçekleştirilen FSRU Gemi İskelesi Projesi ve Saros sahillerinin kiralanması yönündeki toplantıda alınan kararları açıkladı.

Toplantının verimli geçtiğini belirten Karagöz, toplantıda Keşan Kent Konseyi öncülüğünde Temiz Keşan Derneği, ESTAB, esnaf odaları adına Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası, DOÇEK, Edirne Tabipler Birliği, muhtarlar ve SARDOS temsilcilerinin katılımıyla bir komisyon oluşturulduğu bildirdi.

Hasan Karagöz, komisyonun bugünden itibaren bazı sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerde bulunacağını kaydetti.

Trakya’nın her il ve ilçelerinden ilgili bakanlığa bilgi edinme dilekçeleri verileceğini vurgulayan Karagöz, “Ana mantığımız şudur; hiçbir biçimde o kiralamalıydı, bu kiralamadıydı yönünde bir tartışma ya da bir eğilim söz konusu değil, Anayasa madde 43’te de belirtildiği gibi sahiller halkındır ve yerel yönetimler aracılığıyla ücretsiz biçimde halkın hizmetine sunulmalıdır. Bunun dışındaki herhangi bir uygulamayı kabul etmiyoruz.” dedi.

FSRU Gemi İskelesi Projesi için hazırlanan 1/5000’lik ile 1/1000’lik imar planlarına yönelik dava açılacağının altını çizen Hasan Karagöz, bu konuda şunları söyledi: “Bununla ilgili Enez, İpsala ve Keşan’daki belediye meclislerinden, Edirne İl Genel Meclisinden ve Trakya Belediyeler Birliğinden tavsiye kararlarının alınması gerekiyor. Bu kararların yargı karşısında büyük bir yararı oluyor.”

MUÇEV’le ilgili bilgi edinme dilekçelerini Keşan Kent Konseyinden alınabileceğini ve dilekçelerin Keşan Kaymakamlığına verilmesi gerektiğine işaret eden Karagöz, bu iki konu üzerinde açılacak davaların takibini yapacaklarını kaydetti.

Bu sorunun sadece Keşan’ın sorunu olmadığına dikkat çeken Hasan Karagöz, sahillerin kiralanması konusunda daha çabuk bilgi edinilmesi için Trakya’daki tüm milletvekilleri ile görüşmeler yapılacağını ve kendilerinden destek isteneceğini bildirdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ