Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR”

GAYTANCIOĞLU: “AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR”
  • 08.04.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti’nin 55 bin baş daha besilik sığır ithalatı yapma kararını eleştirerek, bu kararların üreticiyi hayvancılıktan kopardığını söyledi.

TBMM’de konuya ilişkin açıklamasında Gaytancıoğlu, önce Tarım ve Orman Bakanı, ardından da AK Parti Genel Başkanının ‘Bundan sonra gerekli olmadıkça hayvan ve et ithalatı yapılmayacak.’ demesinin ardından bir buçuk yıl geçtiğini hatırlatarak, bu sürede 200 binden fazla besilik sığır ithalatı yapıldığını belirtti.

Konuşmasını, “Şimdi 55 bin tane daha ithal etme kararı açıklandı. AKP’ye göre ülkemizdeki besilik sığır sayısı yeterli değil, dünyanın dört bir yanından toplamaya devam ediyor.” diye sürdüren Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Besilik sığır sevginizin nedeni nedir? Bu ithalat politikasıyla kimleri besliyorsunuz?” diye sordu.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerin sonunda şunları ifade etti: “İthalat kararınız, ülkemizin ihtiyaç duyduğu gıdayı temin etmekten, ülkemizde üretmekten aciz olduğunuzun kanıtıdır. Yine ithalat kararınız gösterdi ki AKP ithalat yapmasa vatandaşlarımız kurban bile kesemeyecektir.

Ey yerli ve millîler, milleti kurban kesmek için bile yabancılara muhtaç ettiniz. Et fiyatlarını ithalatla baskılıyorsunuz, üretici hayvancılıktın kopuyor. AKP ilk seçimde gidecek ama zararlarını silmek maalesef zaman alacak.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ