Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “AKP LAPA LAPA ZAM YAĞDIRIYOR”

GAYTANCIOĞLU: “AKP LAPA LAPA ZAM YAĞDIRIYOR”
  • 24.01.2022
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada; AK Parti’nin kış günü vatandaşın üzerine lapa lapa zam yağdırdığını söyledi.

Konuşmasında zamlarla katlanan elektrik, benzin, motorin, LPG gibi maddelere değinen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Zam şampiyonu AKP; elektrik, doğal gaz ve kömüre yaptığı zamlarla vatandaşı soğuğa ve karanlığa mahkûm ediyor.

Ama haksızlık da etmeyelim vatandaşımızın sağlığı için AKP özellikle son 4-5 ayda çok büyük bir adım attı. Benzine, motorine LPG’ye yapılan %100’ü aşan zamlarla 84 milyon vatandaşımıza ‘mümkün oldukça yürüyün’ diyor.

Yürürken dikkat edilecek tek şey iktidar aleyhinde düşünmemek. Olur ya iktidar aleyhinde düşünürseniz yürümek yerine sürünmek dayatılıyor. Düşünmek iktidarda alerji yaratıyor.

Vatandaş sizin zamlarınızdan da sizden de bıktı. Zam yapmıyorsunuz, zamları kış gününde lapa lapa yağdırıyorsunuz. Kimsenin dayanacak gücü kalmadı.

Elektrik, doğalgaz, ısınma lüks değil yaşamsal zorunluluktur. Bu çağda insanların araç sahibi olması doğaldır. Siz bunu hak olarak görmüyor, vatandaşın eşekle seyahat etmesini istiyor olabilirsiniz ama hayvan yemlerine yaptığınız zamlardan sonra bu da mümkün görünmüyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ