Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN DAHA NEYİNİ ALACAKSINIZ?”

GAYTANCIOĞLU: “ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN DAHA NEYİNİ ALACAKSINIZ?”
  • 10.11.2019
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen atamalarında KPSS süresini tekrar bir yıla indirmesine tepki gösterdi.

“KPSS GELİR KAPISINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ”

Her üç gençten birinin işsiz olduğu, gencecik öğretmenlerin atanamadıkları için intihar ettiği bir ortamda AK Parti’nin KPSS’yi bir gelir kapısına dönüştürdüğüne vurgu yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “ÖSYM artık bir seçme ve yerleştirme birimi olmaktan çıkmıştır. AKP’nin yeni bir gelir kapısı, vergilendirme aracı olmuştur. Şimdi utanmadan atanamayan öğretmenlere sen her yıl sınava gir, sınav parası yatır ama ben seni atamayacağım deniliyor.” dedi.

“ŞİMDİ DE CEPLERDE OLMAYAN PARAYA GÖZ DİKİLDİ”

 “ÖSYM artık seçmiyor çünkü AKP döneminde tek kriter yandaşlık. Öğretmenlerden, veterinerlere, mühendislerden kamudaki uzmanlıklara kadar birçok alanda yerleştirme yapılmıyor. ÖSYM sadece işsiz gençlerimizden vergi alıyor.” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Şimdi zaten atamasını yapmadıkları nitelikli gençlerimizin ceplerindeki olmayan paraya göz dikmişler.” şeklinde konuştu.

“DÜŞÜN ARTIK BU MİLLETİN YAKASINDAN”

Gaytancıoğlu, konuyu TBMM’de de gündeme getirerek şunları söyledi: “Her gün yeni vergiler getiren AKP bununla da yetinmiyor. Her 3 gençten 1’i işsiz iken AKP tam da kendine yakışanı yapıp; atanamayan öğretmenleri de gelir kapısı yapmaya çalışıyor Resmî Gazete’de yayımlanan karara göre, öğretmenlerin Kamu Personeli Seçme Sınavı puanının geçerlilik süresi bir yıla indirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı geçen yıl yaptığı değişiklikle bu süreyi iki yıla çıkarmıştı. Bugün yayımlanan yönetmelikle birlikte süre tekrar bir yıla indirildi. Niye çıkarmıştınız, niye indirdiniz? Göz dikmediğiniz bir atanamayan öğretmenlerin cebi vardı, ona da mı göz diktiniz? İnsaf, o cepler bomboş, delik. Siz atanamayan öğretmenleri yandaşlarınızla mı karıştırdınız? Para arıyorsanız yandaşlarınıza bakın. Düşün artık bu milletin yakasından.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ