Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “BAĞKUR’LU İHYA’YA TAKILDI”

GAYTANCIOĞLU: “BAĞKUR’LU İHYA’YA TAKILDI”
  • 31.03.2023
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, BAĞKUR’ular için EYT’den yararlanmanın hayal olduğunu söyleyerek, “9 bin gün şartı getirdiler o yetmedi bir de ihya kolaylığı getirmediler. Bu şartlarda BAĞKUR’lu emekli olamaz.” dedi.

TBMM’de BAĞKUR’luların yaşadığı ihya sorununu gündeme getiren Doç. Dr. Gaytancıoğlu, şunları ifade etti: “BAĞ-KUR’lu emeklilik hayallerini başka bir bahara erteledi. Sözde yapılandırma çıktı ama BAĞ-KUR’luya ihya kolaylığı getirilmediği için karşısına ödeyemeyeceği borçlar çıkarılıyor, borç yapılandırmasından yararlanamıyorlar.

İhya uygulaması nedeniyle BAĞ-KUR’lu en çok iki yıllık borcu yapılandırmaya sokabilirken geçmiş borçları için bugünkü fiyatlardan ödeme yapması isteniyor. Çiftçi, esnaf bunları nasıl ödesin? Şimdinin primini ödeyemiyor ki geçmiş prim borçlarını nasıl ödesin? Geçmiş yapılandırmalarda ihya kolaylığı getirilirken son yapılandırmada bir kolaylık neden getirilmedi?

Çiftçi ve esnaf emekli olamasın diye kurnazlık yaptınız, emeklilik bekleyen çiftçiyi, esnafı kandırdınız. Meclis kapanmadan BAĞ-KUR’luya ihya kolaylığı getirin, getirmezseniz her BAĞ-KUR’luya sizi gösterecek ve ‘İşte, emekliliğini çalanlar bunlar’ diyeceğiz. 15 Mayıs sabahından itibaren Türkiye’yi ayağa kaldırırken bu tür AKP yamukluklarını da düzelteceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ