Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “BESLENME ÇANTALARI BOŞ!”

GAYTANCIOĞLU: “BESLENME ÇANTALARI BOŞ!”
  • 06.04.2022
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada; okul çağındaki çocukların yoksulluk nedeniyle yetersiz beslendiğini belirterek, okul sütü uygulamasının yeniden başlatılmasını istedi.

Ekonomik krizin en çok yoksul aileleri vurduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Gaytancıoğlu, ailelerinin çocuklarının beslenme çantasına süt koyamadığını ifade ederek şunları söyledi: “AKP halkımızı yoksullaştırdıkça, açlık orduları büyüyor. Aileler yetersiz besleniyor. Gelişme çağındaki çocuklarımız, gençlerimiz gerektiği gibi beslenemiyor.

Artık yoksulluğa mahkum edilen milyonların çocukları beslenme çantalarına süt koyamaz hale geldi.  Okul sütü uygulamasına hemen tekrar başlanmalıdır. Devlet okullarda sadece sabah kahvaltısı değil öğle yemeği de vermelidir. Hem de öyle sözde değil, adam gibi çocuk ve gençlerimizi sağlıklı besleyecek yemekler verilmelidir.

Yarınımız olan çocuklarımız aç okula gidiyor. Hazine garantili yandaşlarınıza milyarlarca doları bu çocukların hakkını çalarak veriyorsunuz. Bu çocukların hakkı, vebalı boynunuzdadır.

Gidin okul çocuklarının beslenme çantalarına bir bakın, ondan sonra geçiş garantili köprüleri, uçuş garantili kuş uçmaz kervan geçmez havaalanlarını savunun.

Bugün, milyonların yoksullaşmasıyla zenginleştiğini sananları yarın dımdızlak bırakacağız. Çalınan her şey sahiplerine; bu ülkenin yoksul bırakılmış, namuslu halkına verilecek.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ