Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “BİLİME VE HUKUKA AYKIRI BİR DURUM SÖZ KONUSU”

GAYTANCIOĞLU: “BİLİME VE HUKUKA AYKIRI BİR DURUM SÖZ KONUSU”
  • 23.03.2022
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Yeni Mahalle’de yeniden faaliyete başlayan taş ocağıyla ilgili eleştiride bulundu.

Yeni Mahalle’de yeniden faaliyete başlayan taş ocağı alanı Gaytancıoğlu, “Hukuksuz başlayan ve hukuksuz şekilde devam eden Saros FSRU Gemi İskelesi projesi tüm Trakya’ya zarar vermeye devam ediyor. Ancak öncelikle Keşan ve Saros Körfezi’ne zarar veriliyor. Saros FSRU Gemi İskelesi projesi alanına taş yetiştirebilmek için 20 yıldan bu yana kapalı olan taş ocağı yeniden kullanıma açılıyor. Faaliyet gösteren taş ocağı konutlara çok yakın. Gürültü ve toz kabul edilebilir bir durum değil. Akla, mantığa, bilime ve hukuka aykırı bir durum söz konusu. Bu alan için ‘ÇED gerekli değil.’ şeklinde karar verilmiş. Devletin temelleri maalesef sarsılıyor. Burada önce insanların sağlığı söz konusudur.” dedi.

Okan Gaytancıoğlu, FSRU Gemi İskelesi yapılacak diye, Katar’ın doğal gazına pazar bulunacak diye güzelim çevremiz, doğamız katlediliyor. Saros katlediliyor ve şimdide Keşan’ın bir mahallesi katlediliyor. Yabancı ülkeler gaza pazar bulacaksın ne yaparsan yap deniliyor ve kurallar çiğnenerek böyle bir yol izleniyor. Bunlar son derece yanlış ve hukuk devletine yakışmıyor.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ