Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “DESTEKLER DE MASKE DAĞITIMINA DÖNMESİN!”

GAYTANCIOĞLU: “DESTEKLER DE MASKE DAĞITIMINA DÖNMESİN!”
  • 19.01.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, esnafa verileceği söylenen kira ve gelir kaybı desteğinin hâiâ ödenmemesine değinerek, “Üç kuruş verecekler onu da ellerine yüzlerine bulaştırmadan vermeyi beceremediler. Destekler de maske dağıtımına dönmesin!” dedi.

Pandemiden en çok etkilenen kesimlerin başında esnafın geldiğini söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, AK Parti hükümetinin esnafa gerçekte destek olmadığını ancak yoğun baskılar sonrası çok yetersiz bir miktarda destek verme kararını duyurduğunu hatırlattı. CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP yıllardır vergi aldığı esnafa altı ay bakamadı. Aylarca söylememize rağmen esnaf için hiçbir şey yapmadılar. Sonunda, üç ay için büyükşehirlerde 750 diğer şehirlerde 500 lira kira desteği ile biner lira gelir kaybı desteği vereceklerini açıkladılar.

Açıklanan rakamlar ülke şartlarında komik rakamlar. Esnaflarımızın tümü bu desteklerden yararlanamıyor. Esnafa bu destekler için başvuru yapması söylendi. Onlar da başvurularını yaptılar ama ortada açıklanan bir sonuç ve verilen destek yok. Ocak ayının 20’si oldu ortada destek yok.

Esnafa haciz yazılarını, vergi borçlarını ışık hızında gönderen AKP,  iş desteğe geldiğinde yerinde sayıp duruyor. Artık yeter diyoruz. Zaten vereceğiniz miktar yara bandı kadar bile değil, bu kadar bekletmek niye? Onca reklamdan sonra ortada görünen gerçekler bu kış günlerinde siftahsız dükkân kapatan, dükkânlarını aylardır açamayan, evine ekmek götüremeyen esnafımız için çok acı.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ