Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “FİYATLAR SARAYDA YAŞAYANLAR İÇİN UYGUN!”

GAYTANCIOĞLU: “FİYATLAR SARAYDA YAŞAYANLAR İÇİN UYGUN!”
  • 06.10.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada, market fiyatlarına dikkat çekti.

“Market fiyatları vatandaş için değil sarayda yaşayanlar için uygun!” diyen Gaytancıoğlu, “AKP Genel Başkanı market gezip “Fiyatlar uygun.” demiş. Sarayda yaşayıp mango kurutanlar için fiyatlar uygun. Sorun fiyatların vatandaş için uygun olmaması.” şeklinde konuştu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçiye haciz gönderip traktörlerini, tarlalarını ellerinden alırken şimdi de marketçiliğe soyunduğunu ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fiyatlar ucuz olsa, vatandaşa faydası olsa yanmayız. Büyüttüğünüz, küçük esnafı ezmelerini keyifle izlediğiniz, binlerce dükkân kapanırken görmezden geldiğiniz, tekelleştirdiğiniz büyük marketleri, hedef yaparak bu işin altından kalkamazsınız.”

Artan maliyetlere de dikkat çeken CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Çiftçiyi tarladan, üretimden kopardınız, hakkını vermediniz, hakkını yediniz, yedirdiniz. Allah için AKP’den biri gelip Genel Başkanlarına %200’den fazla zamlanan gübre fiyatlarını anlatsın. Bugün vatandaş evine bir şey alamıyorsa, fiyatlar ateş pahasıysa bunun sorumlusu yanlış tarım politikaları ve gübreye, ilaca, tohuma, yeme, mazota zam yapanlardır. Mazota, elektriğe bu zamları yapanlar yiğitse ben yaptım deyip ortaya çıksın.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ