Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “HAZİNE BOŞ OLUNCA PAKET BALON OLUYOR”

GAYTANCIOĞLU: “HAZİNE BOŞ OLUNCA PAKET BALON OLUYOR”
  • 19.12.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, esnaf için açıklanan yardım paketinin hiçbir sorunu çözmeyeceğini belirterek, “3 maskeyi dağıtamayanlar esnafı koruyamazlar.” dedi.

Daha önce dükkânlarını kapatan, iş yapamaz durumda olan esnafa kredi veren AK Parti’nin şimdi de kredi geri ödemeleri geldiğinde sadece 500 ile 750 TL aylık kira desteği verme kararı aldığını söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “İş, COVİD-19 salgının başındaki maske dağıtımına döndü. O zaman AKP Genel Başkanının yaptığı maske açıklamalarına bakın bugün esnafın içine düşürüldüğü durumu görürsünüz. Dün 3 maskeyi dağıtamayanlar bugün esnafı iflasa, açlığa mahkûm etmiştir. Yapılacak yardımlarda bile gerecek usulde vergi verenlerin kapsam dışında bırakılması iş bilmemenin, halktan kopmanın göstergesi olmuştur.” diye konuştu.

Türkiye’nin yönetilmediğini, halkın gerçekleriyle sarayın hayallerinin tamamen farklı olduğunu ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu, açıklanan esnafa kira yardımı paketiyle ilgili açıklamasının devamında şunları söyledi: “AKP Genel Başkanı hafta başında bir destek paketi açıkladı. Hiçbir beklentiyi karşılamayan bir paket. Paket demek de doğru değil, olsa olsa balon. Tamtakır hazinesi olan iktidarın yardım paketi de balon oluyor. Çiftçiyi, işçiyi, işsizi bıraktık, esnafa açıkladığınız kira desteğinde de bir şey yok.

Sadece basit usule tabi esnaf bundan yararlanıyor.  Örneğin sigara satan bir yer, kârı çok az olmasına rağmen sigara sattığı için cirosu yüksek çıkmakta, gerçek usulde vergiye tabi olmaktadır. Dolayısıyla hiçbir yaraya deva olmayan kira yardımından da bu esnaflarımız yararlanamıyor.

Ey AKP bir şeyi de doğru düzgün yap. Sayenizde işleri düzgün olan esnaf kalmadı ki üç kuruş yardım yapıyorsunuz onu da şartlara bağlıyorsunuz. Deveye benzeyen bu sözde yardım paketinin yerine halkımızın tümünü kapsayacak gerçek yardımları yapmanın vakti geldi de geçti. AKP’nin de vakti geçtiği gibi.”

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ