Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU, HEM BİRCAN’I ANDI HEM DE KEŞAN-ENEZ KARA YOLUNU SORDU

GAYTANCIOĞLU, HEM BİRCAN’I ANDI HEM DE KEŞAN-ENEZ KARA YOLUNU SORDU
  • 16.11.2019
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de, yıllardır yapılmayan Keşan-Enez kara yolunun durumunu sordu.

TBMM Genel Kurulunda yerinden söz alarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’a, Keşan-Enez kara yolunun yapım çalışmalarını soran Doç. Dr. Gaytancıoğlu, yıllardır çalışmaların bitirilemediğini belirtti.

Konuşmasına, “Vefatının 1’inci yıldönümüne birkaç gün kala Edirne Milletvekili arkadaşım, ağabeyim Erdin Bircan’ı burada bir kez daha rahmetle anıyorum. Rahmetli Erdin Bircan’ın Mecliste defalarca dile getirdiği bir hususa yeniden değinmek istiyorum.” sözleriyle başlayan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Edirne’nin Keşan ve Enez ilçeleri arasındaki kara yolu içler acısı bir hâldedir. Hiçbir standarda uygun olmayan bu yol, Türkiye’ye de yakışmamaktadır.

Sürekli ‘yapıldı yapılacak’ denilerek yapılmayan Keşan-Enez kara yolu vatandaşlarımız için ciddi bir can güvenliği sorunu oluşturmaktadır. Yol, yaz aylarında yüz binlerce vatandaşımız tarafından kullanılmaktadır. Enez ilçemiz, denizi ve sahilleriyle gittikçe daha çok insanımızın ziyaret ettiği bir yerdir. 2021 yılında bitirileceği söylenen Keşan-Enez yolunun durumunda bir gelişme olmamıştır, söz verilen tarihte bitirileceğine dair ciddi kuşkular vardır.”

“Yaşanacak her ölümlü kazadan bu yolun yapımını tamamlamayanlar sorumlu olacaktır.” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, Bakan Turhan’a, “Keşan-Enez yolunu ne zaman tamamlayacaksınız? Geciken her gün için meydana gelebilecek kazaların sorumluluğunu üstleniyor musunuz?” sorularını yöneltti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ