Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “KÖYLÜLERİMİZİN ARAZİLERİNE GÖZ KOYANLAR HESAP VERECEK”

GAYTANCIOĞLU: “KÖYLÜLERİMİZİN ARAZİLERİNE GÖZ KOYANLAR HESAP VERECEK”
  • 29.03.2023
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, son zamanlarda köylerde, köyde yaşayanlardan habersiz olarak, orman veya orman vasfını yitirmiş arazilerin özel ağaçlandırma, mantar veya tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği gibi adlar altında o köylerle hiçbir ilişkisi olmayan 3. kişilere kiralandığına dikkat çekerek, bunun son örneğinin Enez’e bağlı Yenice köyünde yaşandığını belirtti.

Köylerdeki bu tür arazilerin öncelikle orada yaşayan köylüler tarafından kullanılması gerektiğini ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “AKP ‘giderayak ne götürürsek kar’ diyerek köylülerimizin hakkını talan etmeyi seçti dedi. Bunu yapanlardan hesap soracağız. Köylülerimizin topraklarını başkalarına peşkeş çekenler sanmasınlar ki el çabuklukları bir işe yarayacak. Bu alanları gerçek sahiplerine, orada yaşayan vatandaşlarımızın kullanımına vereceğiz.” dedi.

Daha önce Meriç Subaşı, Uzunköprü Çöpköy ve başka birçok yerde olduğu gibi Enez Yenice’de de orman vasfını yitirmiş alanların oralarla hiçbir ilişkisi olmayan 3. kişilere verilmek istendiğini vurgu yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha önce başka yerlerde yaptıklarını Enez Yenice’de de yapmaya çalışmaktadır. Tarım ve Orman Bakanı’na bu konuyla ilgili soru önergemizi verdik. Bakalım cevap verebilecek mi?

Bu kararları alanlar, gizli gizli bu alanları kiralayanlar sanmasın ki yaptıkları onlara kar kalacak. Seçimden sonra hem bu yerleri oraların asıl sahibi olan vatandaşlarımıza vereceğiz. Hem bu el altından alınan kararlarda imzası olanlardan hesap soracağız. Kimsenin yanına yaptığı kar kalmayacak ama yaptıklarının hesabını herkes verecek.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ