Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU SORDU: “YENİ STADYUM NEREDE?”

GAYTANCIOĞLU SORDU: “YENİ STADYUM NEREDE?”
  • 20.05.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, daha önce yapılacağı söylenen Edirne Stadyumu için Bakanlığın bir çalışması olmadığına vurgu yaparak  “AKP’liler her seçim öncesi gösterdikleri sözde stadyum görsellerini iyi saklasınlar. Anlaşılan ilk seçimde de bu görselleri tekrar sallayacaklar.” dedi.

2020 yılının Kasım ayında Edirnespor’un uzun yıllar aradan sonra profesyonel lige çıktığını hatırlatarak, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na bir soru önergesi verdiğini ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Soru önergemizde Bakana; 2014 yılında dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından ‘23 şehirde 25 süper stadyum’ adı altında bir proje açıklanmıştır. Söz konusu açıklamaya Edirne’ye de 22 bin kapasiteli bir stadyum yapılacaktı. Edirne Stadyumu ile ilgili bir çalışma var mıdır? Varsa hangi aşamadadır? Edirne ne zaman yeni stadyuma kavuşacaktır? Gibi sorular yönettik. Altı ay sonra gelen cevap ise her zamanki gibi elimizde AKP’nin her seçim öncesi birçok alanda paylaştığı yeni stat illüzyonlarından başka bir şeyin olmadığını gösterdi.”

Bakanlıktan yeni stat ile ilgili gelen cevapta; “Yatırım programı kapsamında ve bütçe imkânları doğrultusunda değerlendirilecektir.” denildiği ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Bunun anlamının statla ilgili herhangi bir çalışma yok ve yakın bir gelecekte yeni stadı göremeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, açıklamasının sonunda şunları kaydetti: “Saros’u Katarlılara yağmalatmakta en önde koşan AKP Edirne Stadyumunun yapımı konusunda sessiz. Her seçim dönemi salladıkları görselleri atmasınlar bu seçim dönemi de sallayıp dururlar. Hatta stadyum görsellerini alıp Sazlıdere’de yok edilen doğamızın önünde fotoğraf çektirebilirler. Tam da bu fotoğraf ‘AKP Hatırası’ olur. Anlaşılan o ki; yeni stadyumu da CHP iktidarında yapacak ve Edirnesporumuzu da daha üst liglerde, hatta süperlikte burada izleyeceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ