Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “VATANDAŞ DAHA NE KADAR SOYULACAK”

GAYTANCIOĞLU: “VATANDAŞ DAHA NE KADAR SOYULACAK”
  • 23.07.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, son günlerde vatandaşların büyük tepkisine yol açan araç muayene ücretlerini gündeme getirdi.

“Bu nasıl bir düzendir?” diye soran Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son günlerde, vatandaşlarımızı canından bezdiren ücretlerin başında araç muayene ücretleri gelmektedir.

Sonu neye varır diye düşünmeden araç muayene istasyonlarını özelleştirdiniz, aracını muayene ettirmek zorunda olan vatandaşımız minimum 422 lirayı veriyor. Bu iş sizin için geçilmeyen köprülere, uçulmayan havaalanına verilen garanti ücretlere döndü, olan vatandaşlara oluyor.

Yakında, AKP vatandaşımıza acı su içirir, onun da hem parasını hem vergisini alır. Devlet vergi alır ama düzgün vergi alır, siz vergi almıyor âdeta haraç alıyorsunuz.

Otomobil alıyorsunuz, çoğu vergi; benzinin çoğu vergi; önümüzdeki yasama yılına bir de nefes vergisi getirin de tam olsun.

İki yılda bir araç muayenesi, fiyatlar fahiş; vatandaşa ne kaldı? Vatandaşımız çırçıplak ortada kaldı. Daha ne kadar soyulacak vatandaşlarımız? Bu düzen nasıl bir düzendir?”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ