Reklam
Reklam

GELİNİNİ ÖLDÜREN KAYINPEDERE MÜEBBET HAPİS…

GELİNİNİ ÖLDÜREN KAYINPEDERE MÜEBBET HAPİS…
  • 15.03.2023
Reklam

Çerkezköy’de yaklaşık 2 yıl önce oğlunun işte olduğu esnada gelini Kırgızistan uyruklu Ayat Adsız‘ı testere ile parçalara ayıran kayınpeder Fehmi Adsız‘ın cezası belli oldu. Kayınpeder Adsız, çıkarıldığı mahkeme tarafından müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

65 yaşındaki Fehmi Adsız oğlu evde olmadığı sırada 2 çocuk annesi gelini Ayat Adsız ile tartışma yaşadı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Fehmi Adsız eline aldığı bıçakla gelini Ayat’ı bıçakladı.

Gelinini evdeki demir testere ile parçalara ayırdıktan sonra kol, bacak ve başını çöp poşetine dolduran Kayınpeder Adsız, cesedin bir kısmını evde çöp kovasına bir kısmını da araba bagajına koydu. Fehmi Adsız, gelininin banyoda bulunan vücudunun diğer kısımlarını kesemeden eşi Seher Adsız eve geldi.

Seher Adsız, kocasının gelinini bıçaklayarak öldürdüğünü komşularına bildirmesi üzerine polise haber verildi. Gözaltına alınan Fehmi Atsız, tutuklandıktan sonra, Çorlu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “müebbet hapis” istemiyle dava açıldı.

Gelini Ayad ile aralarının bozuk olduğunu ifade eden kayınpeder Adsız, torununa kötü davrandığı için sinirlerine hakim olamadığını belirtti. Kayınpeder Fehmi Adsız, “Torunumun ağlaması nedeniyle ben gelinimi uyardım. O bana ters sözler söyledi. Bana, ‘Mal, benim çocuklarım sana ne?’ dedi. Ben de sinirlerime hakim olamadım mutfaktan bıçağı aldım, gelinimin de arkası dönük banyodaydı. Ben önce bıçakla sırtına vurdum. Can havliyle bana döndü. Ben ikinci darbeyi karnına vurdum. Her iki darbede bıçak fazla girmedi. Sonra gelinim yere düştü ben de bıçağı boğazına gırtlak kısmına sapladım. Ben halen onun üzerindeyken altımda can çekişiyordu. Daha sonra sol tarafına karın boşluğuna bıçağı sapladım. Nefes almayı bıraktıktan sonra öldüğünden emin olunca üzerinden kalktım.” dedi.

Adsız, “Daha sonra bir anlık düşünce ile cesedi parçalayıp bir dere kenarına ya da ormanlık alana atıp cesetten kurtulacaktım. Öldürdüğümden de kimseye bahsetmeyecektim. Evdeki takım çantam içindeki testere ile banyoda cesedi kol ve bacaklarını kestim. Evde bulunan çöp poşetine koyup parçaları da otoparkta bulunan arabamın bagajına koydum. Üzerim kana bulandığı için eve gidip üzerimi değiştirdim. Daha sonra yukarı çıkıp gövdeyi de poşete koyarken kapı çaldı ve eşim ile büyük torunum eve geldi. Eşim zaten evdeki kanları gördü, ben de gelinimi öldürdüğümü söyledim. Eşim de karşı komşuya giderek durumu anlattı komşularım polisi aradı. Ben de polisler gelince teslim oldum. Benim gelinime karşı herhangi bir cinsel saldırı yapmam söz konusu değildir. Gelinim de bu yönde beni şantaj veya farklı şekilde bir durum ile tehdit etmedi. Olay anlık sinirlenmem sonucunda oldu. Cesedi parçalama niyetimde gelinimi öldürdüğümün ortaya çıkmaması içindi. Yaşanan olaydan dolayı pişmanım” dedi.

Mahkeme heyeti, Fehmi Adsız hakkında, “nitelikli kasten öldürme” suçundan dava açıldığını, ancak sanığın üzerine atılı suçun “kasten öldürme” suçunu oluşturduğunu belirterek, takdiri indirim maddesinin uygulanmasını gerektirir olumlu kanaat uyandıracak davranışı olmadığını karar verip, müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ