Reklam
Reklam

“GÖKÇETEPE’DEKİ YERLE İLGİLİ RESMİ HİÇBİR BAĞLANTIM YOKTUR”

“GÖKÇETEPE’DEKİ YERLE İLGİLİ RESMİ HİÇBİR BAĞLANTIM YOKTUR”
  • 02.10.2023
Reklam

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li üyesi Halil Bayazıt, imarsız bölgeye yapılan inşaatla alakalı bir ilgisinin olmadığını söyledi.

Söz konusu inşaatla ilgili açıklamada bulunan Keşanlı iş insanı Mahmut Erzurumlu, imar olmayan ve ihtiyati tedbir konulan alana bir inşaat yapıldığını dile getirmişti.

Erzurumlu’nun iddiaları üzerine bugün bir açıklamada bulunan Halil Bayazıt da “Gökçetepe’deki yerle ilgili resmi hiçbir bağlantım yoktur.” dedi.

“SİYASİ KİMLİĞİMİZ ÜZERİNDEN BİR ALGI YAPMIŞ”

300-350 metrekare civarındaki alanın 17-18 kişinin mirasçısı olduğunu dile getiren Bayazıt, şunları ifade etti: “Mirasçıların biri de babaannem ve annesidir. Diğer mirasçılarla birlikte yerin ölçümü için alana gittiğimizde, fotoğraflarımız çekilip basına servis edilmiş. Tamamen siyasi kimliğimiz üzerinden bir algı yapmış ve siyasi kimliğimizi kullanarak ses getirmek istemiştir.”

“PARTİMİ, KAMUOYU ÖNÜNDE ZAN ALTINDA BIRAKMAK YAKIŞI BİR DURUM DEĞİLDİR”

“Partim ve partililerimi kamuoyu önünde zan altında bırakmak yakışı bir durum değildir.” diyen şöyle devam etti: “Şahsım ve siyasi kimliğim üzerine yapılan iddialar tamamen asılsızdır. Yapı ve yerle ilgili resmi hiçbir alakam yoktur. Şahsıma yapılan iddialarla ilgili hukuki süreci başlatmış bulunmaktayım.

Asılsız olan bir iddianın, partimin ilçe başkanının ve milletvekilinin ismini kullanarak gündeme getirilmesi, siyasi itibarsızlaştırmaktan başka bir şey değildir. Bizler görevlerimizi yetkilerimizi halk için kullanan kişileriz. Bu tarz itibarsızlaştırmalar hak ettiğimiz bir durum değildir.

Yapının ruhsatsız, imarsız olduğunu dile getirmiştir. Gerekli yerlere itirazda bulunup yapı yapan kişiler hakkında şikayetçi olunmuştur. Ses getirsin diye, gündem oluşsun diye ismimizi kullanması hiç hoş bir durum değildir. Yapıyla ilgili şikayetini gerekli yerlere yapıp şikayette bulunabilir. Devletimiz ve kurumlarımız gereğini yapar ve örnekleri de çoktur.

“ASILSIZ İDDİALARDA BULUNAN KİŞİ HAKKINDA HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATTIK”

Halil Bayazıt açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu konuda iddialarda bulunan kişi, hukuki yollara başvurduğunu söylemektedir. Adalet, iddialarla ilgili kararını verecektir.

Bizler de siyasi kimliğimi öne koyup asılsız iddialarda bulunarak ses getirmeye çalışan kişi hakkında gerekli hukuki süreci başlattık. Biz bu tür itibar suikastlarına rağmen hizmet aşkımızı kırmadan tüm Edirne’ye hizmet etmeye devam edeceğiz.

İl Genel Meclisi üyesi olarak şimdiye kadar Edirne ve köylerine yapılan hizmetlerde verilen kararların altında imza atmaya devam edeceğim.

Bizler enerjilerimizi ve zamanımızı halkımıza ayırmak zorunda olan kişileriz. Bu konudaki asılsız iddialara bir daha cevap vermeden, hizmetine devam edeceğim.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ