Reklam
Reklam

GÜLSEM Mİ AĞLASAM MI!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 21.04.2022

Vallahi ben de bilemedim ne yapacağımı!.. Keşan Belediyesi ilgilileri der ki; Keşan’ın ana arterlerinde yaptığımız trafik düzenlemesi için 240 gün saha çalışması yaptık… Öyle sandığınız gibi, akşam düşünüp, sabah uygulamadık… Meyvelerini hemen aldık ve yapılan düzenleme ile trafik yoğunluğu belirgin olarak azaldı!..

Öncelikle şunu belirteyim ki; tek bir konuda haklısınız… O da sürücülerin alternatif yollara yönelmesi… Keşan merkezini öyle içinden çıkılmaz bir duruma ve kargaşaya soktunuz ki; sürücüler ister istemez alternatif yollara yöneliyor!.. Yani bu sizin yollardaki güzergah belirleme başarınızdan değil; sürücülerin yaptığınız düzenlene karşısında, istediği hedefe ulaşmasında yaşayacağı güçlükten ötürü kaçışı!.. Yani mecbur bırakıyorsunuz sürücüyü… Öyle bu düzenlemeyi başarı gibi anlatıp ve buna inandırırsanız, sadece kendinizi kandırmış olursunuz, sürücüleri değil!..

Trafik yoğunluğundaki belirgin olarak azalmanın diğer bir gerekçesi ise; akşamdan sabaha uygulanan akaryakıt zamları!.. Öyle trafik düzenlemesi ile ilgili kendinizi değil hükümetinizdeki başarıyı kutlayın!.. Zamlar bu şekilde devam ettiği sürece yakında trafikteki azalmanın yanı sıra yayalardaki azalmayı da belirgin olarak hissedeceksiniz!..

Sahi biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız ve Keşan’da yaşıyoruz… Her şeyin de farkındayız!.. Acep siz başka ülke ve memlekette yaşıyorsunuz da hiçbir şeyin farkında değil misiniz?

Hadi kalın sağlıcakla, başarınız da mübarek olsun Keşan’ımıza…

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ