Reklam
Reklam

GÜNEKAB MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

GÜNEKAB MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
  • 25.12.2019
Reklam

GÜNAKAB Meclisi, Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda, GÜNEKAB  Başkanı Olcay Soran başkanlığında toplandı.

Toplantıda ilk olarak 2020 yılı Birlik bütçesini ele aldı. Madde hakkında bilgi veren Birlik Müdür Vekili Serbay Aksu, 2020 Yılı Birlik Bütçesini gelir ve gider olmak üzere 3 milyon 535 bin 941 TL olarak belirlediklerini ifade etti. Bütçe oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda daha sonra 2020 Yılı Atık Ücret Tarifelerinin belirlenmesi  konusu ele alındı. Üye mahalli idarelerden ton başına 35,00 TL, üye olmayan iş yerlerinden ve resmi kuruluşlardan ton başı 140,00 TL, birlik üyesi olmayanlardan ayda 1.200 tondan az olmamak üzere getirilen atıklardan ton başına 100,00 TL alınması oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda ayrıca; Birlik’te çalışmakta olan 4 adet sözleşmeli personelin 2020 yılında sözleşmelerinin yenilenmesi konusu; Birlik’te çalışmakta olan 1 adet geçici İşçinin 2020 yılında vize edilmesi konusu; Orman ve Su İşleri Bakanlığından 49 yıllığına kiralanan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Sahası’nın arazi kullanım bedelinin ödenmesi için kredi alınmaması konusu, ayrı ayrı oylanarak, oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda son olarak Aktarma İstasyonu yapımında kullanılmak üzere  Taşınmaz Alımı için  Birlik Başkanı Olcay Soran’a  oy birliği ile yetki verildi.

Birlik Başkanı Olcay Soran, Güney Edirne Katı Atık Birliğinin olağan Aralık ayı meclis toplantısına katılan meclis üyelerine  teşekkür ederek, alınan kararların hem birliğe hem de bölgeye hayırlı olmasını diledi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ