Reklam
Reklam

HAİN SALDIRININ FAİLLERİNİ BULUN VE BU SEFER ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞMAYIN!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 12.09.2019

Önceki yıllarda Sağlık Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi olarak kullanılan, daha sonra Keşan İlçe Müftülüğüne ve ardından Keşan Belediyesine tahsisi yapılan ve hatta kent müzesi olması yönünde gündeme gelen binanın önündeki Atatürk büstüne, dün, haince bir saldırı yapıldı… Saldırı diyorum çünkü; dün o bölgeden bir kasırga geçmedi!.. Dün o bölgede şiddetli bir rüzgar olmadı!.. Dün o bölgede fırtına da yoktu!… Dün hatta, gayet sakin bir hava vardı ve dal bile kıpırdamadı!..

Ve yaklaşık 6 ay önce de aynı yerdeki Atatürk büstünün baş kısmına, sert bir cisimle vurularak kırıldığı görülmüştü… Konu yerel basında gündeme gelmiş, kısa süre içerisinde aynı yere yenisi konulan Atatürk büstüyle ilgili Keşan Kaymakamlığından yazılı bir açıklamaya yapılarak, fiziki müdahalede bulunulmadığı belirtilmişti… Kaymakamlık’tan gelen açıklamada; Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede; Atatürk büstünün eski, üzerinde çatlaklar ve kendiliğinden dökülmeler olduğu tespit edildiği, herhangi bir dış fiziki müdahale olduğuna dair iz ve emare bulunamadığı belirtilmişti… Ve bu şekilde tutulan tutanaklarla konu kapatılmış ve yerine yeni bir Atatürk büstü konulmuştu…

Ancak, bu kez… Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ait büst, vatandaşlar tarafından yerde görüldü ve durum yine Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirildi… Yine fiziki müdahalenin bulunulduğu şüphesi doğan aynı yerdeki Atatürk büstüyle ilgili konunun bu kez detaylı bir şekilde araştırılmasını istiyoruz… Yukarıda da belirttiğim gibi; Kasırga yok… Rüzgar yok… Ulu Önderimizin büstüne bu hainliği yapanlar kimler? Bunun mutlaka ortaya çıkarılmasını, gereğinin yapılmasını ve faillerinin bulunarak, ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyoruz… Çünkü yapılan bu davranışı, kendini Türkiye Cumhuriyetinin ferdi olarak kabul eden hiçbir vatansever evladı kabullenemez!..

‘Kendiliğinden mi düştü!’ diyeceksiniz, o zaman öncesinde kontrolünü yapmayan ilgilileri cezalandırın!.. Bu haince olayın bu sefer sakın üstünü kapatmaya çalışmayın!..

Başta Keşan Kaymakamlığı olmak üzere, şu anda sorumluluk alanında bulunan Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğünü göreve davet ediyor, bir an önce bu hain saldırıyı yapanların bulunmasını istiyoruz… Ne mutlu Türküm diyene, ne mutlu Mustafa Kemal’in izinden yürüyenlere!..

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ