Reklam
Reklam

HALK EKMEK ŞİRKETİ İFLAS NOKTASINDA!

HALK EKMEK ŞİRKETİ İFLAS NOKTASINDA!
  • 22.06.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Halk Ekmek Şirketini kurtarmak için 25 Meclis üyesi ile çaba sarf ettiklerini belirtti.

Helvacıoğlu, “Halk Ekmek Şirketiyle ilgili raporu 4 Temmuz’da Meclis’te sunacağız. Halk Ekmek iflas noktasında! Biz Halk Ekmek’i kurtaracağız. Sermaye artırımı yetmiyor, yeni artırım olacak. Halk Ekmek, itibara da belediyeye de çalışanlara da mülklere de zarar vermiş.  Halk Ekmek’i kurtarmak için 25 Meclis üyemiz de çaba sarfediyor.” şeklinde konuştu.

Halk Ekmek’in Erikli’deki çay bahçesini neden işletmediği ve muhammen bedelin yüksek bulunduğu konusunda yöneltilen soruyu da Başkan Helvacıoğlu şu şekilde yanıtladı: “Bu yerin Halk Ekmek açısından sözleşmesi bitmiş. İflas durumundan dolayı sıkıntı yaşamamak adına çay bahçesini Keşan Belediyesine verdik. Belediye tüm mülklerini ihale ile vermek zorunda. Çay bahçesinin Halk Ekmek’te kalması bu şirketi kurtarmaz. 2 milyona yakın borç var. 2 sezonluk 420 bin TL’lik bir meblağ. Yüksek de değil bu miktar. Alan kişi bu paraları rahat çıkarır. İhalelerimize daha da dikkat edeceğiz. Alan herkese de ihaleyi vermeyeceğiz. Tesisi hakikaten işletecek olana vereceğiz. Burası kamu kuruluşu. Devlet, kolluk kuvveti, jandarma, Kaymakamlık ve Valilik birlikte çalışacağız. Belediyenin mallarını koruyacağız. Vatandaşımızın hakkını koruyacağız.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ