Reklam
Reklam

HASTANE BAHÇELERİNE ‘ACİL DURUM’ ÇADIRLARI DA KURULDU

HASTANE BAHÇELERİNE ‘ACİL DURUM’ ÇADIRLARI DA KURULDU
  • 27.03.2020
Reklam

Kırklareli Valiliği, yurt dışından gelen vatandaşların karantina altında tutulduğu yurtlardaki görevli personelin saat 17.00’den itibaren ikametlerine gitmelerinin yasaklandığını açıkladı.
Kırklareli’de yurt dışından gelen vatandaşların karantina altında tutulduğu Hundi Hatun ve Evladı Fatihan Kız Öğrenci yurtlarındaki görevlilerin evlerine gitmesinin yasaklandığını açıkladı.

Açıklamada, şöyle denildi: “Çin’in Vuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden corona virüsü (Kovid-19) salgınında ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için başvuru tedbirlerinden birisi de yurt dışından dönen vatandaşlarımızın yurtlara yerleştirilmesidir. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın kaldığı yurtlarda görev alan tüm personelimizin 27 Mart 2020 Cuma günü saat 17.00 itibarıyla ikametlerine gitmeleri yasaklanmıştır. Ailelerinin, kendilerinin ve toplumumuzun sağlığı açısından görevlilerimiz 14 gün süre ile Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları’nda misafir edilecektir.”

HASTANE BAHÇELERİNE ‘ACİL DURUM’ ÇADIRLARI DA KURULDU

Kırklareli’nde corona virüsü tedbirleri kapsamında AFAD tarafından Kırklareli il merkezi ile Lüleburgaz ve Babaeski ilçeleri devlet hastanesi bahçelerine ‘acil durum’ çadırları kuruldu.
Dünyayı saran ve Türkiye’de de ölümlere neden olan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında AFAD tarafından Kırklareli merkez, Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerindeki devlet hastanesi bahçelerine ‘acil durum’ çadırları kuruldu.

Kurulan çadırlarda sağlık personelleri tarafından vatandaşların başvuruları alınıp, corona virüsü şüphesi bulunanların ilk değerlendirilmeleri yapılacak. Corona virüsü şüphesi bulunanların ilk etapta hastane içine girmemeleri sağlanacak. İlk çadırda yapılan ön değerlendirmede hasta şüpheli görülürse ikinci çadıra alınacak. İkinci çadırda kesin tanı konulması durumunda hasta, tetkik, müşahede ya da yatış işlemleri için hastaneye götürülecek.
Tedbir amaçlı kurulan ‘acil durum’ çadırlarının ardından sosyal medyadaki corona virüsü iddialarını yalanlayan Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada, corona virüsü tedbirlerinin en üst sevide alındığı belirtilerek, il genelinde şu ana kadar corona virüsü tanısı konulan hasta bulunmadığı belirtildi.

Kırklareli Valiliği, il merkezi, Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerindeki Devlet Hastanesi bahçelerine kurulan ‘acil durum’ çadırlarının, tamamen corona virüsün yayılmasını engellemeye yönelik, önleyici sağlık hizmetleri kapsamında tedbir amaçlı olduğunu açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi: “Corono virüsü salgının yayılmasını önlemek amacıyla, Sağlık Bakanlığımızca alınan tedbirler kapsamında ülkemizdeki tüm hastane bahçelerinde kurulumu yapılan önleyici sağlık hizmeti çadırları, ilimizde de Kırklareli Devlet Hastanesi, Lüleburgaz Devlet Hastanesi ve Babaeski Devlet Hastanesi bahçelerinde kurulmuş olup, çadırlar tamamen corona virüsü yayılmasını engellemeye yönelik, önleyici sağlık hizmetleri kapsamında tedbir amaçlıdır. Kamuoyuna saygıyla duyulur.”  (DHA)

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ