Reklam
Reklam

HASTANEYE GİDENLER, MEZARLIKLARA TRANSFER!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 25.02.2020

Yahu ben bu işten hiçbir şey anlamadım… Daha ‘H’ yazıyoruz, vatandaş başlıyor boşalmaya!.. Bir kişi, üç kişi, on kişi olsa anlayacağım da, neredeyse tüm vatandaşlar şikayetçi sağlıktan… Pislik başta olmak üzere yakınıyor; hem personelinden hem de ilgisizlikten…

Geçtiğimiz günlerde de bir yazı yazmış ve ilgilileri göreve davet etmiş, hatta hatta üst düzey ilgililerin, çaktırmadan sivil olarak hastaneye gitmelerini ve bizzat yerinde incelemelerini önermiştim… Malumunuz bizimkiler davul zurna eşliğinde gidiyor, gitmeden önce haber salıyor(!), öyle olunca da anlık rötuşlarla aksaklıklar gizleniyor ya da örtbas ediliyor!..

Vatandaş şikayetçi… Pislikten, ilgisizlikten, doktor eksikliğinden… Koskoca bina şehir dışında… Vatandaş randevu alıyor, 3 ay sonraya… Acile gidiyor, pislikten midesi kalkıyor!.. Çarşaflar değiştirilmiyor, savun vs. bulunmuyor… Tavanlardan örümcek ağları sarkıyor!.. Zaten sayı olarak yetersiz olan doktorlar, bir de Keşan dışındaki diğer hastanelere görevlendiriliyor… Edirne’ye sevkler vızır vızır işliyor!.. Kim sorarsa hastanemiz var!..

Geçen haftalarda genç bir vatandaşımız zatürreden hayatını kaybettiği iddiası da var… Kimine göre ecel, kimine göre kader, kimine göre de ihmal!.. Veremden, zatürreden ölümleri atalarımız çok dillendirir, anlatırdı… Ancak çok uzun yıllardır da bu teşhisle ölenler pek duyulmadı… Sağlıkta çağ atladığımız anlatılırken, acep bizim Keşan’da çağlarda karışıklık mı yapıldı!..

Pardon ama yeni Keşan Devlet Hastanesi, akil yöneticilerin(!) tavsiyesi ile mi Keşan dışına taşındı… 200 yataklı hastane terk edilip, yerine 150 yataklısı ve şehir dışında olanı tercih edildi… Devlet bu kadar külfetin altına ne için girdi… Madem doktor eksiği giderilmeyecek, daha iyi hizmet verilmeyecekti, bu zahmete neden girildi!.. Yoksa Enez Yolu Mezarlığı’na yakın olduğu için mi tercih edildi!.. Hani, ‘Hastaneye gelenler, Enez Yolu Mezarlığı’na transfer!..’ gibi mi düşünüldü!.. Vallahi kim düşünmüşse iyi düşünmüş!.. Transferde rekor kıracağız, yeni Keşan Devlet Hastanesi ile nam salacağız!..

Keşan’ın; girişinde meyhaneler, çıkışında hastane, yan kollarda da mezarlıklar!.. Allah sonumuzu hayır etsin, Keşan’ı yönetenlerin de aklını başına getirsin!.. Saygılarımla…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ