Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “ATATÜRK’Ü SAYGIYLA, SEVGIYLE, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANIYORUZ”

HELVACIOĞLU: “ATATÜRK’Ü SAYGIYLA, SEVGIYLE, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANIYORUZ”
  • 10.11.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Helvacıoğlu, mesajında, Türk milletinin Atatürk’ü ölümünün 81. yılında daha çok özlediğini ve minnetle andığını belirterek, şunları dile getirdi: “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılında ulus olarak derin üzüntü içerisindeyiz. O’nun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima  yaşayacaktır.

Dünya tarihi birçok devlet adamı yetiştirmiştir; her biri  yaşadıkları dönem ile tanınır ve anılırlar. Ancak bir tek devlet adamı vardır ki adı yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.  Böyle bir lidere sahip olmakla Türk Ulusu olarak duyduğumuz onur hiçbir şey ile kıyaslanamaz.

Bugün bizler, Büyük Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflere, yine onun azminden, ilke ve devrimlerinden aldığımız güç ile ilerliyoruz. Türk milleti var oldukça bu yolda ilerlememizi ve bizlere göstermiş olduğu hedeflere ulaşmamızı hiçbir güç engelleyemeyecektir.

Bu duygu ve düşünceler ile aramızdan ayrılışının 81. yılında Büyük Atatürk’ü özlem, rahmet ve minnet ve şükranla  anıyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ