Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “BELEDİYEMİZİN BÜTÇESİNİ 13 KAT ARTTIRDIK”

HELVACIOĞLU: “BELEDİYEMİZİN BÜTÇESİNİ 13 KAT ARTTIRDIK”
  • 20.11.2023
Reklam

Keşan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. birleşimi, bugün gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılan toplantı, saat 15.00’te başladı.

Toplantıda; Belediye Meclis Üyeleri Nehir Gergin, Banu Saygı, Şafak Uslu, Müslim Çekiç, Barbaros Tokgöz, Mithat Bulut, Yüksel Alioğlu ve Abdi Kıyakoğlu mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.

Yoklamanın ardından ilk gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İlk olarak; ‘Belediyemizin 2024 yılı İdari Performans Programının Meclisçe görüşülerek karara bağlanmasıdır.’ maddesi ele alındı.

Madde hakkında Keşan Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hasan Balcı’nın bilgilendirmesinin arından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısı, ‘Belediyemizin 2024 yılı Bütçesinin Meclisçe görüşülerek karara bağlanması’ maddesinin görüşülmesiyle sürdü.

Madde hakkında konuşan Hasan Balcı, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu doğrultusunda 2024 yılı tahmini bütçesinin 1 milyar 300 milyon TL olarak belirlendiğini söyledi.

‘BU BÜTÇE HİZMETİN DE 13 KAT ARTTIĞINI GÖSTERİYOR’

Madde ile ilgili söz alan Helvacıoğlu, meclise ve komisyona çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, “2019 yılında göreve geldiğimizde bütçemiz 99 milyon 950 bin TL’di. 4 yılın sonunda bütçemizin 13 kat artarak, 1 milyar 300 milyon TL olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın, devletimizin, hükümetimizin, valiliğimizin, bakanlarımızın hibeleri oldu. Mali disiplini sağladık, tahsilat kabiliyetimiz arttı. Harcama tasarruflarımız oldu, satın almalarsa hassasiyet gösterdik. Verdiğimiz önem bütçeye yansıdı ve hizmete döndü. Tüm kurumlarla iş birliği yaptık. Bu bütçe hizmetin de 13 kat arttığını gösteriyor. Komisyonlarımızın, çalışma gruplarımızın kararları 4 yılın sonunda bizi başarıya götürdü. 2024 yılı bütçemiz hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. 15 gündür büyük emek verildi. Şehrimizin menfaati için alındı bu kararlar. İnşallah uygulamada da gerçekleşecektir. Hayırlı olsun.” dedi.

Grup sözcülerin görüş bildirmesinin ardından madde oy birliği ile kabul edildi.

Keşan Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı 7 Aralık’ta yapılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ