Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN RUHUNU YAŞIYORUZ”

HELVACIOĞLU: “ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN RUHUNU YAŞIYORUZ”
  • 08.03.2022
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İstanbul Esenler’den yürüyerek Çanakkale’ye giden Saffet Gümüş’ü makamında ağırladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle 6 gündür yürüdüğünü ifade eden Saffet Gümüş, “Tokat 15’li Torunları Dernek Başkanıyım. Bundan 107 yıl önce Atalarımız, dedelerimiz, bizlere daha huzurlu bir yaşam sağlamak için Çanakkale’ye gelmişler. Dernek olarak 4. Geleneksel yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Torundan dedeye vefa yürüyüşü olarak adlandırıyoruz. Bizim şehitlerimize vefamız çok o nedenle bu yürüyüşü yapıyoruz. Bu güzel vatan ve bu al bayrak için. Yürüyüşümün 6. günü bugün, 13 günde yürüyüşümü bitirmeyi planlıyorum. Yalnız yürüyorum. İstanbul Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’dan almış olduğum al bayrağı, nasip olursa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teslim etmek istiyorum. Yürüyüşümüzün amacı farkındalık oluşturmak. Vatan ve bayrak sevgisini gelecek nesillere aktarmak.” dedi.

Yürüyüş ile ilgili konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da şunları söyledi: “İstanbul’dan aldığımız bayrağı Çanakkale’de Cumhurbaşkanımıza ulaştıracağız. 1915 Çanakkale Köprüsü’nden de geçecek Saffet Gümüş’ü yarattığı farkındalık nedeniyle kutluyorum. Aynı ruh ve aynı heyecan ile Çanakkale Zaferi’nin ruhunu yaşıyoruz. Allah sağlık ve sıhhat verdiği sürece Atalarımıza saygı için yürüyüşüne devam edecek Gümüş’ü tebrik ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ